Umowa z wykonawcą przebudowy ulicy Kościuszki i Trzesieckiej podpisana. Prace ruszą w kwietniu

  • KW
  • 2018-03-16 09:39:03
Umowa z wykonawcą przebudowy ulicy Kościuszki i Trzesieckiej podpisana. Prace ruszą w kwietniu
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Remont ulicy Trzesieckiej i Kościuszki to na pewno przedsięwzięcie, na które z utęsknieniem czekają mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego. Jak informowaliśmy wcześniej, podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyłoniono oferenta, który zrealizuje inwestycję. Jest to Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-lnżynieryjnego z Torunia.

15 marca starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Marek Kotschy parafowali umowę z wykonawcą. Toruńską firmę reprezentował wiceprezes Paweł Średniawa - informuje rzecznik prasowy szczecineckiego starostwa Piotr Rozmus. Warto wspomnieć, że przedsiębiorstwo zatrudnia 340 osób i w roku ubiegłym zrealizowało zlecenia za ponad 220 mln zł. Prace dla samorządu powiatowego wykona za 6.852.872,15 zł brutto. Do rzeczonej sumy zostanie również doliczony koszt nadzoru inwestorskiego.

Należy przypomnieć, iż powiat szczecinecki na realizację inwestycji otrzymał 3 mln zł dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W kosztach przedsięwzięcia partycypuje również Miasto Szczecinek, które dołoży 1,5 mln złotych. Zakres prac, oprócz wymiany nawierzchni na odcinku prawie 2,4 km, obejmie również m.in.: wybudowanie zatoczek autobusowych, miejsc postojowych i zajazdów,  wykonanych z polbruku ciągów pieszo – rowerowych oraz instalację nowego oświetlenia i kanalizacji.

Remont rozpocznie się w drugim tygodniu kwietnia i potrwa do końca października. Oczywiście jak to bywa przy tego typu przedsięwzięciach, konieczne będzie wprowadzenie alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych. Będziemy o nich informować na bieżąco - kończy P. Rozmus.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: