32-letnia mieszkanka Szczecinka bez prawa jazdy. Jechała 115 km/h w terenie zabudowanym

  • KW
  • 2018-03-16 07:31:47
32-letnia mieszkanka Szczecinka bez prawa jazdy. Jechała 115 km/h w terenie zabudowanym
  • Foto: TV Gawex

Kierująca pojazdem osobowym marki Audi straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy za niedostosowanie do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Kobieta przekroczyła prędkość o 65 km/h.

Pomimo ciągłych apeli mundurowych, którzy przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje osób, które ryzykują i zdecydowanie przekraczają dozwoloną prędkość.

O zasadach bezpiecznej jazdy zapomniała 32 – letnia kierująca pojazdem osobowym marki Audi, która została zatrzymana przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy. Kobieta w terenie zabudowanym, a dokładnie w Wierzchowie, pędziła 115km/h, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość o 65 km/h - informuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Zgodnie z przepisami, mieszkanka Szczecinka straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że jeśli kierujący, mimo zatrzymanego prawa jazdy, dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten wydłuży się do sześciu miesięcy. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: