Dwupasmowe rondo przy wiadukcie i remont ciągu komunikacyjnego Dworcowa-Wiśniowa-Sikorskiego

  • KW
  • 2018-03-15 15:14:02
Dwupasmowe rondo przy wiadukcie i remont ciągu komunikacyjnego Dworcowa-Wiśniowa-Sikorskiego
  • Foto: wizualizacja Miasto Szczecinek

6 milionów złotych - tyle ma pochłonąć ogromna inwestycja, którą planuje Miasto Szczecinek. Mowa tu o przebudowie ronda zlokalizowanego przy wiadukcie na ulicy Pilskiej, przebudowie ciągu komunikacyjnego ulic Dworcowa - Wiśniowa biegnącego wzdłuż torów kolejowych, a także wybudowaniu ronda na ulicy Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Wiśniową.

W grudniu 2017 roku informowaliśmy o planach miasta dotyczących budynku dworca PKP, który najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będzie w rękach szczecineckiego samorządu, oraz o przebudowie ciągu komunikacyjnego biegnącego przy torach kolejowych. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, a zgodnie z założeniami powstać ma droga, która połączy rondo przy wiadukcie na ulicy Pilskiej z ulicą Wiśniową, biegnąca wzdłuż torów kolejowych. W projekcie między innymi przewidziano dużą powierzchnię na strefę parkingową pod dworcem, a także miejsca dla autobusów i przystanków PKSu oraz Komunikacji Miejskiej. Projektant zaproponował nam kilka rozwiązań i z nich wybraliśmy dwa ronda. Rondo przy ulicy Gdańskiej miałoby dwa pasy w jedną i drugą stronę. Natomiast rondo na wysokości ulicy Wiśniowej byłoby już tradycyjne - wyjaśnia nam Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka. Miasto Szczecinek zamierza aplikować o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych.

W ostatnich dniach, w ratuszu odbyło się również spotkanie z kierownikiem rejonu szczecineckiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z tym, że zostały przeznaczone duże środki finansowe na utrzymanie roczne dróg i inwestycje na terenie Szczecinka, rozmawiano o najpilniejszych potrzebach i o tym, jakie miasto ma plany na inwestycje drogowe. GDDKiA otrzymała również pełną dokumentację planowanej inwestycji. Na pewno chcielibyśmy zacząć od najsłabszego punktu, czyli ronda przy wiadukcie, żeby je udrożnić. Najbliższe tygodnie być może przyniosą jakieś wiążące decyzje - podsumowuje zastępca burmistrza i porusza również temat ścieżek rowerowych, które miałyby powstać wzdłuż ulicy Sikorskiego, Słowiańskiej i Cieślaka. Wszystko po to, aby usprawnić ruch w kierunku dworca PKP.

Dwupasmowe rondo przy wiadukcie i remont ciągu komunikacyjnego Dworcowa-Wiśniowa-Sikorskiego

Komentarze (2)

Alibaba 2018-03-16 10:13

Dlaczego pasażerowie komunikacji miejskiej (których jest najwięcej) muszą się przedzierać na drugą stronę placu do przystanku?

Alibaba 2018-03-16 10:20

Z zamieszczonej wizualizacji trudno się zorientować, czy jest przewidziana ścieżka rowerowa umożliwiająca dojazd do centrum przesiadkowego przy dworcu PKP od strony ronda przy ul. Wiśniowej. Przydały by się też zadaszone wiaty ze stojakami do przypięcia rowerów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: