Problemy z dzikimi zwierzętami. Konferencja w RDLP

  • KW
  • 2018-03-15 11:47:51
Problemy z dzikimi zwierzętami. Konferencja w RDLP
  • Foto: TV Gawex

Problemy z dzikimi zwierzętami w miastach, rezerwatach przyrody, parkach narodowych, a także na drogach, autostradach i lotniskach – to temat konferencji, którą zorganizowano dziś (15.03) w szczecineckiej siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W ciągu kilkugodzinnego spotkania odbywają się wykłady i spotkania z leśnikami i pracownikami naukowymi.

Regularne zwiększanie się populacji dzikich zwierząt to problem, z jakim muszą zmierzyć się leśnicy w całej Polsce. W szczecineckiej siedzibie RDLP odbywa się dyskusja o tym, co w sposób racjonalny zrobić z dziką zwierzyną, która coraz częściej przebywa w miejscach, gdzie z punktu widzenia człowieka nie powinna być, a więc w miastach, na drogach kolejowych, autostradach, lotniskach, terenach przemysłowych. Rozmawiamy też o zwierzynie, która jest w parkach narodowych i niszczy w nich to, co podlega ochronie. Są to kontrowersje, w jaki sposób wyprosić zwierzynę. Jeśli chodzi o miasta to w zasadzie możliwe są wyłapywania jej lub uśmiercanie - mówi nam Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności "Matecznik" Stanisław Jachowski i dodaje, że w wielu przypadkach odstrzał zwierzyny jest jedynym wyjściem. Oburzanie się na to, że zwierzyna jest wyłapywana i po wyłapywaniu uśmiercana lub na to, że jest uśmiercana od razu poprzez odstrzał, jest zrozumiałe, jednak nie ma po prostu innego wyjścia - dodaje nasz rozmówca. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10 i potrwa do godzin popołudniowych. Wnioski i sugestie wynikające z konferencji zostaną wysłane do władz centralnych w celu ich wykorzystania w tworzeniu aktów prawnych.

Relacja z wydarzenia w czwartkowym (15.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

GH 2018-03-20 14:00

Przydałaby się konferencja nt. przerośniętej i pasożytującej na wspólnym dobrze administracji LP.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: