Rozpoczęła się przebudowa ulicy Ogrodowej

  • KW
  • 2018-03-13 14:30:22
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Ogrodowej
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczął się zapowiadany wcześniej remont ulicy Ogrodowej w Szczecinku. Firma, która wygrała przetarg, właśnie rozpoczęła prace od przygotowania terenu.

O inwestycji, dzięki której ten zaniedbany rejon centrum Szczecinka zostanie całkowicie odnowiony, pisaliśmy w lutym br. Najpierw długo szukano projektanta, następnie dwukrotnie rozpisywano przetarg, by kilka tygodni temu ostatecznie podpisać umowę z wykonawcą - tak pokrótce wyglądała procedura zmierzająca do remontu jednego z najbardziej wstydliwych zakątków miasta.

Zakres prac dotyczył będzie odcinka od ulicy 1 Maja w kierunku sklepu Lidl - w tym miejscu ma postać ciąg pieszy. Z kolei w obrębie starego spichlerza, charakterystycznego budynku z czerwonej cegły, zostanie wybudowana sieć pieszo-jezdna z miejscami parkingowymi, co zapewne ucieszy poruszających się w tym rejonie kierowców. Dodatkowo cały teren ma być oświetlony, a sam spichlerz zostanie wyburzony jeszcze w tym miesiącu. Prace remontowe, zgodnie z zapowiedziami, potrwają do końca maja. Inwestycja ma kosztować około 250 tys. zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: