Omyłkowa akcja antyterrorystów. Wtargnęli do domu w Sitnie

  • KW
  • 2018-03-13 13:32:50
Omyłkowa akcja antyterrorystów. Wtargnęli do domu w Sitnie
  • Foto: Rajmund Wełnic gk24.pl

W miniony czwartek (08.03) na teren jednej z posesji w podszczecineckim Sitnie wkroczyła grupa około 20 uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach. Jak się później okazało, cała akcja policyjnych antyterrorystów z KWP w Poznaniu była dramatyczną pomyłką.

Najpierw wyważono bramę, padły też strzały z broni gładkolufowej. Właściciel domu, który wyszedł na zewnątrz zobaczyć co się dzieje, został przewrócony na ziemię i skuty kajdankami. To samo spotkało jego syna. W domu znajdowały się też kobiety i dzieci w wieku 3 lat oraz 6 tygodni. Mężczyźni leżeli na zewnątrz ponad godzinę, nie wiedząc co dzieje się na terenie ich posesji oraz kim są zamaskowane osoby. W tym czasie trwało przeszukanie, a związane ono było z prowadzonym śledztwem przez złotowskich policjantów ws. kradzieży rolniczych ładowarek. Na terenie posesji w Sitnie miały przebywać osoby podejrzane o to przestępstwo. Po całej, brawurowej akcji okazało się, że trop był zły.

Komentarze (5)

Terror.pl 2018-03-13 18:26

W mieszkaniu szukali rolniczych ładowarek. A może to były zabawki ze sklepu zabawkowego. Takie czynności może ustalić zwyczajne śledztwo bez wstępu na prywatną posesję. Bez tego całego cyrku. Nikt nie ma prawa wchodzić na prywatny grunt, do domów i lokali mieszkalnych bez wyraźnej zgody właściciela nieruchomości. Każdy kto się tego czynu dopuszcza jest przestępcą! Nakazy wstępu na teren prywatny uzyskiwane z prokuratur i sądów na podstawie li tyko podejrzenia, w państwie sprawiedliwości społecznej jest niedopuszczalne/ nielegalne.

Pablo 2018-03-13 19:43

Brawo!!

mn 2018-03-13 22:59

No i co teraz ...chyba jakieś potężne odszkodowanie tym ludziom sie należy !!! NIECH ZAPŁACĄ PÓŁGŁÓWKI !!!!!!

teodor 2018-03-14 07:37

wiadomo z Poznania akcja bez uprzedniego sprawdzenia faktu i braku zlokalnym dzielnicowym , państwo w państwie UKARAC WINNYCH

Caryca Katarzyna 2018-03-14 10:11

Nic tylko kupić kałacha i bronić swojej twierdzy - DOMU

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: