Lasek Komunalny w Szczecinku zmienia swoje oblicze

  • Patryk Pancewicz
  • 2018-03-11 10:38:20
Lasek Komunalny w Szczecinku zmienia swoje oblicze
  • Foto: TV Gawex

Trwają prace związane z uporządkowaniem Lasku Komunalnego, który zlokalizowany jest w okolicach osiedla Generalskiego w Szczecinku. Od kilku miesięcy teren jest oczyszczany z różnego rodzaju krzaków i zarośli, by na wiosnę stać się atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców miasta.

Tak zwany lasek miejski, czyli obszar od Hotelu Viki w stronę Trzesieki był przez wiele lat zaniedbaną częścią Szczecinka. Teraz zmienia się, a efekty prowadzonych od kilku miesięcy prac już teraz są widoczne.

Te prace powoli zmierzają ku końcowi. Głównym ich zadaniem jest "uparkowienie" tego lasku. Prace trwają na obszarze ponad 4.5 ha. Głównie wycinane są tam krzaki, usuwany jest podszyt i stare spróchniałe drzewa. - mówi nam Mateusz Ludewicz, rzecznik UM w Szczecinku. 

Zgodnie z zapowiedziami Lasek Komunalny ma być kolejnym miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli wybrać się na spacer, czy po prostu odpocząć na łonie natury. Niebawem pojawią się tam między innymi ławki, budki lęgowe i karmniki dla ptaków.  Jak zapowiada Mateusz Ludewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Szczecinku, również znajdujący się w tej okolicy bunkier i tereny wokół niego zostaną wkrótce uporządkowane.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: