Firma Tvilum ma nowego właściciela

  • Patryk Pancewicz
  • 2018-03-09 10:56:23
Firma Tvilum ma nowego właściciela
  • Foto: TV Gawex

29  września 2016 roku Duńska firma Tvilum uruchomiła swój oddział w Szczecineckim Klastrze Meblowym, rozpoczynając tym samym jego funkcjonowanie. Do tej pory przedsiębiorstwo zatrudniało przeszło 100 osób, dlatego też informacje o problemach firmy wzbudzały duży niepokój.

2 Lutego firma duńska ogłosiła upadłość, więc każdy od razu zastanawiał się, co stanie się z fabryką szczecinecką. Ja nie dzieliłem się tą informacją, żeby nie wzbudzać niepotrzebnego niepokoju, ale oczywiście sam się denerwowałem. Okazuje się jednak, że Duńczycy bardzo szybko poradzili sobie z problemem. - mówi nam Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka

W ciągu zaledwie tygodnia Duńczycy znaleźli nowego właściciela fabryki. Została nim duża firma zajmująca się produkcją mebli, oraz rodzina, która kilkanaście lat temu budowała Tvilum. 

Viking Trading to firma duńska, która przejęła większość udziałów fabryk w Dani. Część udziałów odkupiła też rodzina Christensen, która była założycielem Tvlium kilkanaście lat temu. Parę dni po tym, jak przejęli tę część duńską przyjechali do Szczecinka, rozmawiali z Kronospanem - dogadali się i wszystko jest dobrze, a sama produkcja została wznowiona. - dodaje nasz rozmówca

Więcej na ten temat usłyszą Państwo oglądając Program Samorządowy ze Szczecinka, który wyemitujemy piątek (9.03) w naszym programie lokalnym. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: