Poseł Radosław Lubczyk zabiera głos po konferencji szczecineckiej PO

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-03-08 16:06:31
Materiał wideo: ECHA DNIA

Koalicja wyborcza Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – to pomysł, który ma zjednoczyć te ugrupowania w walce o głosy w nadchodzących wyborach samorządowych. Obie partie zamierzają połączyć siły i wystawiać wspólnych kandydatów na listach wyborczych w całym kraju. Jednak po wczorajszej konferencji prasowej lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Szczecinku, nie jest do końca pewne czy w naszym mieście do takiej koalicji dojdzie.

Zachodniopomorska Platforma Obywatelska i Nowoczesna kilka tygodni temu na konferencji prasowej w Szczecinie, podjęły wspólne działania aby powołać zespół programowy, który ma przygotować  program na nadchodzące wybory samorządowe dla Pomorza Zachodniego. Nie wykluczano, że może się on stać bazą do budowy koalicji w powiatach. Jednak jeśli chodzi o Szczecinek to tu sytuacja trochę się skomplikowała. Wszystko z powodu wczorajszej konferencji prasowej PO, podczas której oficjalnie ogłoszono kandydata startującego z ramienia Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza miasta. Komentarz w tej sprawie wystosował poseł Nowoczesnej Radosław Lubczyk, który jako pierwszy zadeklarował start w wyborach samorządowych o fotel burmistrza  „Ja zawsze mówiłem, że nie wyobrażam sobie, żebym nie był wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Natomiast Platforma Obywatelska w Szczecinku podjęła decyzję, tak jak słyszałem na konferencji prasowej. Była to decyzja PO szczecineckiej. Ja dzisiaj jestem po rozmowie z władzami centralnymi PO i władze centralne o tej decyzji nic nie wiedzą.” - powiedział w rozmowie z nami poseł Radosław Lubczyk

Zdaniem posła Lubczyka, statut PO mówi, iż następnym krokiem w takiej sytuacji jest zatwierdzenie tej decyzji przez zarząd regionu i zarząd centralny. Tak więc ogłoszenie przez działaczy lokalnych struktur PO kandydatury Daniela Raka jest tylko na szczeblu lokalnym.  „Ja bym jeszcze poczekał chwilę. Te rozmowy cały czas trwają. Natomiast jeśli rzeczywiście PO w Szczecinku chce iść sama do wyborów to bardzo proszę. Ja będę kandydatem Nowoczesnej.” - mówi poseł R.Lubczyk.

Zdziwienie w tej sprawie wyraził także wiceszef PO w  w województwie zachodniopomorskim, Olgierd Geblewicz. „Ja wczoraj o 15:00  byłem u Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który jest wiceszefem Platformy Obywatelskiej i byliśmy równie zaskoczeni tą konferencją prasową. Więc jak rozumiem jeżeli władze regionalne były zaskoczone tą konferencją to domyślam się, że będą wyciągnięte jakieś konsekwencje w tej sprawie.” - stwierdza.

Poseł Radosław Lubczyk podkreśla, że nie wyklucza współpracy z Platformą Obywatelską w Szczecinku. Niemniej jednak stawia jeden warunek:

„Wykluczam współpracę z dwoma osobami bezwzględnie. W polityce nie mówi się „nigdy”, ale ja mówię, że nigdy nie będę współpracował z panem Danielem Rakiem i z politykiem pierwszego szeregu – składam to na karb młodości, tak jak kiedyś pan Douglas mówił o mnie, że jestem młody to ja dzisiaj stwierdzam, że pan Jakub Hardie – Douglas również jest młody. Rzeczywiście jest politykiem pierwszej ligi. Od wielu lat zasiada w radzie powiatu, jest doświadczonym politykiem i może oceniać takich ludzi jak inni posłowie. Gratuluję młody człowieku! Cały czas wyobrażam sobie współpracę z Platformą Obywatelską. Natomiast z tymi dwoma panami tej współpracy sobie wyobrazić nie mogę.” - kończy nasz rozmówca.

Cały komentarz posła Radosława Lubczyka odnośnie tej sprawy mogą zobaczyć Państwo w powyższym materiale wideo.

Komentarze (2)

Monika 2018-03-08 22:01

no to ciekawa sytuacja.....

Krystian 2018-03-09 09:00

sytuacja niezwykle ciekawa , gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta czyt./Pawłowicz/

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: