Klasa muzyczna w Szkole Podstawowej nr 6

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-03-06 13:51:20
Klasa muzyczna w Szkole Podstawowej nr 6
  • Foto: archiwum TV Gawex

Klasa muzyczna w Szkole Podstawowej nr 6 to nowy projekt, który jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ruszy już w najbliższym roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie organizacyjne w tej kwestii odbędzie się już 7 marca (środa), o godz. 18:00 w budynku szkoły muzycznej przy ul. 3-go Maja.

Szczecinecka szkoła muzyczna w porozumieniu ze Szkołą Podstawową nr 6 rusza z nowym projektem pod nazwą "Klasa muzyczna. Program ten ma na celu ułatwienie dzieciom i rodzicom uczęszczanie na zajęcia muzyczne w szczecineckim Muzyku. „Celem tego projektu jest zaoszczędzenie czasu zabieganym rodzicom. Klasa muzyczna będzie się składała z pierwszoklasistów, którzy w przyszłym roku rozpoczną swoją edukację w SP6, a jednocześnie będą chciały rozpocząć naukę w szkole muzycznej. Ta klasa będzie się składała z tych indywidualności muzycznych.” - powiedziała nam Anna Jakóbczyk, wicedyrektor Szkoły Muzycznej im.O.Kolberga w Szczecinku.

Technicznie sprawa przedstawia się następująco - dzieci z klasy muzycznej po zakończonych zajęciach zostaną odprowadzone na lekcje do szkoły muzycznej. „Po zajęciach w szkole podstawowej np. we wtorek, dzieci zakończą je wcześniej i zostaną zgromadzone przez Panią opiekunkę, która odprowadzi małych adeptów sztuki muzycznej na zajęcia do budynku szkoły muzycznej.” - dodała nasza rozmówczyni.

Projekt ten jest swego rodzaju odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy często borykali się z logistyczną stroną odebrania dziecka ze szkoły i przetransportowania go na zajęcia do szkoły muzycznej. W celu przekazania szczegółowych informacji zaplanowano spotkanie dla rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6, które odbędzie się już w tę środę, 7 marca o godzinie 18:00. „Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym projektem do budynku szkoły muzycznej przy ul. 3-go Maja. Spotkanie poprowadzi dyrektor placówki Agnieszka Orłowska oraz dyrektor SP 6 Danuta Wachowicz – Kram.” - kończy A. Jakóbczyk.

Projekt póki co będzie realizowany tylko w jednej placówce. Jednak jak zapowiada dyrekcja szczecineckiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberg przesłuchania dla dzieci z innych szkół tak jak każdego roku, odbędą się już w maju.

Nie wykluczone jest wdrożenie tego projektu w latach późniejszych do innych placówek, jednak wszystko będzie uzależnione od zainteresowania wśród dzieci, rodziców i dyrekcji innych szkół.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: