Zagryziona sarna oraz pijany rowerzysta - tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • Patryk Pancewicz
  • 2018-03-05 12:47:02
Zagryziona sarna oraz pijany rowerzysta - tygodniowy raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.02.2018 r. do 04.03.2018 r. strażnicy podjęli 140 interwencji w stosunku do 129 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 10 zdarzeń, z czego w 9 przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

26.02.2018 około godziny 5:00 patrol straży miejskiej, który patrolował ulicę Dworcową zatrzymał kierujący jednym z samochodów. Kierowca twierdził, że poczuł się bardzo źle, że ma bóle w klatce piersiowej. Na miejsce został wezwany zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala.

28.02.2018  dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie do jednego z bezdomnych, który siedział w przedsionku jednego ze sklepów. Bezdomny ten został przewieziony do jadłodajni. Niestety odmówił skorzystania z innych form pomocy. O godzinie 11:15 na ulicy Kołobrzeskiej zastano kolejną bezdomną która odmówiła przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

2.03.2018 r. około godziny 10:55 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczną informację od świadka zdarzenia, że na teranie ogrodów działkowych dwa rudawe zwierzaki zagryzły sarnę. Zgłaszająca nie potrafiła określić gatunku tych zwierząt. Powiadomiono lekarza weterynarii. Jak wynika z konsultacji z lekarzem weterynarii, mogły być to wilki.

W dniu 2.03.2018 r. około godziny 23:00 na ulicy Kościuszki patrol straży miejskiej zauważył jadącego środkiem jedni, bez oświetlenia rowerzystę. Strażnicy zatrzymali rowerzystę do kontroli i wówczas okazało się, że czuć od niego alkohol. Alkotest wskazał 1,36 mg/l. Mężczyzna przyznał się do picia wódki i został przekazany w ręce patrolu policji.

W nocy 3.03.2018 r. około godziny 1:45 przy ulicy Ordona operator kamer monitoringu miejskiego zauważył kobietę udzielającą pomocy mężczyźnie, która układała go w pozycji bocznej ustalonej. Skierowany w to miejsce patrol straży miejskiej zastał mężczyznę upojonego alkoholem, mężczyzna uskarżał się na ból głowy. Dyżurny SM wezwał na miejsce ratowników medycznych, którzy zabrali mężczyznę do szpitala. Tylko 28 lutego strażnicy pomagali w uruchomieniu 11 samochodów, 1 marca do południa 14.

W ostatnim tygodniu były kontrolowane znane nam miejsca pobytu bezdomnych. Jeśli takich miejsc nie znamy nie możemy ich kontrolować ani docierać do osób, którym należy zaproponować pomoc. Stąd kolejny apel do mieszkańców o przekazywanie informacji o miejscach gdzie przebywają bezdomni. Osoby bezdomne stale są legitymowane około godziny 23:00 na dworcu PKP, pomimo niskich temperatur, również odmówiły przyjęcia pomocy.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Zagryziona sarna oraz pijany rowerzysta - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: