Brak chętnych na przebudowę kołobrzeskiego amfiteatru

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-03-04 13:57:29
Brak chętnych na przebudowę kołobrzeskiego amfiteatru
  • Foto: e-kg.pl

Mimo, że przetarg na zapytania projektowe trwał blisko miesiąc nie znalazł się żaden oferent na wykonanie koncepcji urbanistyczno- architektonicznej przebudowy obiektu przy ul.Fredry. Miejscy urzędnicy przygotowują już kolejny przetarg, w który znajdą się chętni na wykonanie założeń kołobrzeskiego magistratu.

Wedle koncepcji przy ul. Fredry w miejscu starego budynku miałby powstać zupełnie nowy obiekt, który zostałby podzielony na dwie części.
Pierwsza z nich miała by charakter sezonowy. Znalazły by się tam wydzielone pomieszczenie na toalety dla publiczności z osobnym zewnętrznym wejściem, 2 magazyny na sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, 1 magazyn techniczny, 1 magazyn oraz hol w bezpośrednim sąsiedztwie sceny na maksymalnie 100 osób, dwa oddzielne bądź jedno dwustanowiskowe pomieszczenie dla kasy, zaplecze kawiarniane wraz z zewnętrznym ogródkiem kawiarnianym. W budynku miesiły by się również toalety dla wykonawców, odrębnie dla kobiet, mężczyzn, trzy pomieszczenia administracyjno – biurowe, 2 duże garderoby - dla minimum 30 osób w każdej oraz 3 garderoby typu VIP z toaletami.

W części funkcjonującej przez cały rok jak wynika z wizji urzędników powstałaby 150-metrowa sala prób, wykorzystywana na organizowanie imprez klubowych czy zajęć tematycznych, wytłumiona młodzieżowa pracownia muzyczna o ok. 70m² powierzchni, pomieszczenia techniczne, biura amfiteatru oraz 3 lokale gastronomiczne przeznaczone pod całoroczną dzierżawę

Cały obiekt miałby pomieścić 3500 widzów w trzech sektorach. Na widowni zamiast ławek mają znaleźć się składane krzesełka. Wszystkie miejsca na widowni będą charakteryzować się dobrą widocznością estrady i słyszalnością przekazu muzycznego. Na potrzeby artystów powstać ma scena o łącznej powierzchni 180 metrów kw.

Obowiązkowo cały obiekt posiadać ma profesjonalne zadaszenie, które zabezpieczy każde wydarzenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Co ciekawe wizja przebudowy amfiteatru wedle urzędników zakłada w dalszych etapach również powstanie podziemnego parkingu przy ul. Fredry z możliwością przejścia tunelem bezpośrednio do kompleksu budynków.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasto ma przeznaczyć na przebudowę amfiteatru 18,3 mln zł.
 

 

info:e-kg.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: