Przedłużony areszt dla Pauli S., matki wyrzuconego przez okno noworodka

  • KW
  • 2018-03-01 10:42:52
Przedłużony areszt dla Pauli S., matki wyrzuconego przez okno noworodka
  • Foto: archiwum TV Gawex

Wracamy do tragicznej sprawy noworodka wyrzuconego przez okno w Szczecinku. Zdarzenie miało miejsce w październiku 2017 roku. 24-letnia kobieta urodziła dziecko w mieszkaniu, bez pomocy lekarzy i personelu medycznego. Kolejno noworodek, z pępowiną i w mazi poporodowej, został znaleziony pod blokiem, w którym mieszkała matka. Niestety, chłopczyk po zdarzeniu przeżył zaledwie pięć dni i zmarł w koszalińskim szpitalu. Zatrzymano matkę dziecka, Paulę S. oraz jej konkubenta Pawła K., którzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali aresztowani na trzy miesiące.

12 października 2017 roku szczecinecki sąd na wniosek prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Pauli S., matki porzuconego noworodka oraz dla jej konkubenta Pawła K., który usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Substancje zostały znalezione podczas działań prowadzonych w mieszkaniu, gdzie urodziła kobieta. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przyznali się do zarzucanych im czynów.

Jak podaje nam Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, postępowanie jest w toku, a matce dziecka został przedłużony areszt. Natomiast sprawa konkubenta Pawła K., ponieważ nie jest bezpośrednio związana ze śmiercią noworodka, została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku.

Matce noworodka grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności, natomiast jej konkubentowi za posiadanie narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

. 2018-03-01 11:06

A żeby ona zgniła w tym więzieniu! Wszystkiego najgorszego.

Patka 2018-03-05 16:10

Dobrze niech tam gnije . biedne maleństwo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: