Młodzi przestępcy z Drawska Pomorskiego zatrzymani

  • KW
  • 2018-03-01 09:20:54
Młodzi przestępcy z Drawska Pomorskiego zatrzymani
  • Foto: TV Gawex

Kryminalni z drawskiej komendy zatrzymali pięciu młodych mieszkańców Drawska Pomorskiego. Przestępcy są odpowiedzialni między innymi za włamania na terenie powiatu drawskiego i świdwińskiego. Ich łupem padały: wyroby tytoniowe, pieniądze, elektronarzędzia, artykuły elektryczne i elektroniczne.

Do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim od końca stycznia zaczęły napływać sygnały o usiłowaniach, jak i też dokonanych włamaniach. Sprawcy kradli wyroby tytoniowe, paliwo, urządzenia elektryczne, piły spalinowe, elektronarzędzia i elektronikę. Zaangażowani w sprawę kryminalni wpadli na trop, który szybko zaprowadził ich do włamywaczy. Kolejne ustalenia wskazały, że przestępcy nie ograniczali się jedynie do kradzieży z włamaniem. Na koncie mieli również kradzież dokumentów i wyłudzenie pieniędzy. Szybko zatrzymano pierwsze trzy osoby. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Gdy do sprawy włączyli się policjanci z komisariatu w Połczynie Zdroju zatrzymanie pozostałej dwójki było już tylko kwestią czasu. Sami przestępcy nie spodziewali się zatrzymania. Wpadli jadąc samochodem. Kierowca był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało prawie 1,5 promila alkoholu - informuje asp. szt. Maciej Zieliński z KPP Drawsko Pomorskie.

Wobec dwóch mężczyzn prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt. Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim, po zapoznaniu się z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku. Pozostałe osoby zostały objęte dozorem policyjnym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: