Projekt S11 Szczecinek-Bobolice za 6 milionów złotych

  • KW
  • 2018-02-27 13:37:56
Projekt S11 Szczecinek-Bobolice za 6 milionów złotych
  • Foto: TV Gawex

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział Szczecin wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Szczecinek-Bobolice. Najlepszą propozycję złożyła firma z Gdańska, a wartość opracowania projektowego to ponad 6 mln zł.

Do przetargu wpłynęło 8 ofert o wartości od 6,015 mln zł do 12,143 mln zł. Dokumenty złożyły firmy: Transprojekt Warszawa, Lafrentz Polska, IVIA, Mosty Gdańsk, Transprojekt Gdański, TPF oraz Kontrakt, a także od konsorcjum Roden i Roden Road Designer Polska. Wybrano najtańszą propozycję złożoną przez Transprojekt Gdański.

Inwestycja polegała będzie na budowie drogi ekspresowej S11 o długości 24,5 km. Jej celem jest zwiększenie dostępności ekonomicznej i komunikacyjnej regionu przez skrócenie czasu podróży, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Planowane lata realizacji robót to 2022 – 2025. Droga ma zawierać węzły Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. W jej ciągu powstaną wiadukty, mosty, przejazdy gospodarcze oraz przejścia dla zwierząt. Budowa S11 na odcinku Szczecinek-Bobolice ma łączyć się z odcinkiem Bobolice-Koszalin, którego budowa planowana jest w latach 2020-2023.

Projekt S11 Szczecinek-Bobolice za 6 milionów złotych
  • Foto: GDDKiA

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: