Rozpoczął się proces pary z Drawska Pomorskiego oskarżonej o usiłowanie zabójstwa dwójki dzieci

  • KW
  • 2018-02-26 13:32:16
Rozpoczął się proces pary z Drawska Pomorskiego oskarżonej o usiłowanie zabójstwa dwójki dzieci
  • Foto: TV Gawex

Katarzyna W. i Marek K. stanęli dzisiaj (26.02) przed koszalińskim sądem. W styczniu br. para została oskarżona przez gdańską prokuraturę o usiłowanie zabójstwa dzieci i znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Konkubenta matki oskarżono też o okrutne gwałty na chłopcach mających wówczas 7 i 9 lat.

Ze względu na drastyczne okoliczności, jawność procesu została wyłączona. Opis w zarzutach jest na tyle drastyczny w ocenie sądu, że nie zgadza się na to, aby nawet odczytanie przez prokuratora było jawne. Doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw powoduje, że ujawnianie takich drastycznych okoliczności na rozprawie niejednokrotnie odbijały się na dobru małoletnich uczestników postępowania, a sąd ma na uwadze ich dobro - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, sędzia Waldemar Katzig. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na wtorek, 27 lutego.

Przypomnijmy, sprawa sięga 2016 roku, kiedy to do szpitala trafił kilkuletni chłopiec w krytycznym stanie. Pisaliśmy o tym szeroko w artykule: Para z Drawska Pomorskiego oskarżona o usiłowanie zabójstwa dwójki dzieci. Katarzynie W. i Markowi K. grozi dożywocie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: