Turniej Tańca Towarzyskiego ''O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok''

  • KW
  • 2018-02-25 16:26:53
Turniej Tańca Towarzyskiego ''O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok''
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę (25.02) odbyło się najważniejsze taneczne wydarzenie organizowane w Szczecinku. Po raz dziewiętnasty tancerze, trenerzy i sędziowie uczcili pamięć Barbary Krzyżanowskiej-Ksok, która wprowadziła szczecineckie dzieci i młodzież do grona miłośników tańca towarzyskiego.

Szczecinecki KTT "AIDA" po raz kolejny zaprosił pary dziecięce na wyjątkowe wydarzenie jakim był XIX Turniej Tańca Towarzyskiego "O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok". Impreza odbyła się na hali sportowej przy ul. Wiatracznej, gdzie od soboty (24.02) trwają Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich. W memoriale udział wzięli tancerze z klubów z północno-zachodniej części Polski. 

Klub Tańca Towarzyskiego „AIDA” założyła w styczniu 1979 roku Barbara Krzyżanowska-Ksok, która wychowała wielu tancerzy, rozsławiających swoimi umiejętnościami Szczecinek. Basia - prekursor sztuki tanecznej w byłym województwie koszalińskim - była również organizatorem wielu międzyklubowych i ogólnopolskich turniejów tańca. Odbywały się one w sali kina „Kadr”, sali gimnastycznej SP-2, później w Hali Myśliwskiej, jak również w Domu Kultury Kolejarza. Na początku lat 90-tych w klubie zaczęły trenować dzieci w wieku 5 lat, z których wyrośli zdobywcy wielu tanecznych laurów. Po śmierci Basi Krzyżanowskiej-Ksok (1998) pracę trenerską w klubie przejęła jej wychowanka Katarzyna Balon. 

Relacja z turnieju niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy również do galerii zdjęć. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: