Wyciąg narciarski w Szczecinku - trwają intensywne prace projektowe

  • KW
  • 2018-02-23 07:19:02
Wyciąg narciarski w Szczecinku - trwają intensywne prace projektowe
  • Foto: TV Gawex

Trwają prace nad dokumentacją projektową wyciągu narciarskiego w Szczecinku. Ratusz zaplanował realizację inwestycji na rok 2018, a wyciąg ma powstać na górce rynkowej. Wiele wskazuje więc na to, że kolejna zima w Szczecinku upłynie pod znakiem szaleństw na stoku narciarskim.

Dziś już wiemy, że sama górka rynkowa jest jak najbardziej możliwa do zagospodarowania w taki sposób, aby zlokalizować na niej maszty wciągające - będzie maszt startowy, pośredni i końcowy. Wiemy też, że można tam, poprzez przemieszczenie mas ziemnych, uzyskać dwie trasy zjazdowe, łatwiejszą i trudniejszą. Jedna około 200 metrów, druga trochę krótsza - mówi Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka. U podnóża wyciągu powstanie infrastruktura taka jak pomieszczenia socjalne dla obsługi, kasa biletowa, węzły sanitarne czy wypożyczalnia sprzętu sportowego. Ważną sprawą w funkcjonowaniu zimowym górki jest gospodarka wodna i tutaj mamy opracowanie dotyczące samego zbiornika wody opadowej, który będzie się tam znajdował. Ta woda będzie naturalnie spływała ze wzniesienia i za pomocą pomp będzie dostarczana do tak zwanych lancy, które będą naśnieżały stok - wyjaśnia nasz rozmówca i dodaje, że to wszystko stworzy obieg zamknięty, biorąc pod uwagę fakt, że górka będzie zdrenowana.

Prace projektowe najprawdopodobniej zakończą się w kwietniu bieżącego roku, co pozwoli na uruchomienie procedury przetargowej. Ratusz został również wstępnie zapoznany z kosztami budowy wyciągu, co potwierdziło wcześniejsze założenia.

Wyciąg narciarski w Szczecinku - trwają intensywne prace projektowe
  • Foto: wizualizacja UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: