Ulica Ogrodowa doczekała się remontu. Zniknie też budynek z czerwonej cegły

  • KW
  • 2018-02-22 14:17:35
Ulica Ogrodowa doczekała się remontu. Zniknie też budynek z czerwonej cegły
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek wyremontuje ulicę Ogrodową. Ten zaniedbany rejon centrum miasta zostanie całkowicie odnowiony. W ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg, który wyłonił wykonawcę inwestycji.

Najpierw długo szukano projektanta, następnie dwukrotnie rozpisywano przetarg, by w lutym 2018 roku ostatecznie podpisać umowę z wykonawcą - tak pokrótce wyglądała procedura zmierzająca do remontu jednego z najbardziej wstydliwych zakątków Szczecinka, a mianowicie części ulicy Ogrodowej. Drugi przetarg ratusz ogłosił 25 stycznia br. i zakończył 9 lutego. Wpłynęły trzy oferty i, jak zaznacza Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, każda z nich przewyższała kwotę, którą szacował Urząd Miasta. Dlatego też na najbliższej sesji, która odbędzie się 26 lutego, radni pochylą się nad zmianami w budżecie dotyczącymi zwiększenia kwoty na ww. inwestycję o 50 tys. zł. Remont łącznie ma kosztować około 250 tys. zł.

Jeśli chodzi o zakres prac w rejonie ulicy Ogrodowej, to między innymi dotyczył on będzie odcinka od ulicy 1 Maja w kierunku sklepu Lidl. Tu powstanie ciąg pieszy - mówi TV Gawex D. Rak. Z kolei dalej, w obrębie starego spichlerza, który dzisiaj zdecydowanie nie jest ozdobą tej części miasta, zostanie wybudowana sieć pieszo-jezdna z miejscami postojowymi. Najważniejsza informacja dla osób, które prowadzą w tym obrębie działalności gospodarcze jest taka, że zostanie wykonana sieć deszczowa, a teren będzie oświetlony - dodaje.

Z krajobrazu zniknie również stary spichlerz, czyli charakterystyczny budynek z czerwonej cegły. Pozwolenie w tej sprawie wydało już szczecineckie Starostwo Powiatowe, a właściciel nieruchomości zadeklarował się, że obiekt zostanie rozebrany do końca marca br.

Prace remontowe najprawdopodobniej rozpoczną się jeszcze w marcu, natomiast cała inwestycja ma się zakończyć do 31 maja br.

Ulica Ogrodowa doczekała się remontu. Zniknie też budynek z czerwonej cegły

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: