Weekendowe rozgrywki Gryfa

  • KW
  • 2018-02-20 14:23:18
Weekendowe rozgrywki Gryfa
  • Foto: MKS GRYF Szczecinek

W miniony weekend rozpoczęto rozgrywki Zachodniopomorskiego Mini Volley Cup Kinder+Sport 2018. Jak co roku zespoły z MKS Gryf Szczecinek biorą udział w tych rozgrywkach. W sobotę (17.02.) na Hali Sportowej przy ul. Wiatracznej 5 swój turniej rozgrywali chłopcy w kategorii "czwórek". W tej grupie rywalizowali zawodnicy z Koszalina, Darłowa, Wałcza, Kołobrzegu i Szczecinka.

Szczecinecki klub reprezentowali: Jakub Dziurdź, Konrad Kawa, Oskar Sakowski, Jakub Woźniak oraz Cyprian Olejarczyk. Startowało 9 zespołów, turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Ostatecznie awans do kolejnego etapu wywalczyli zawodnicy z UKS "Volley" Wałcz, zajmując I miejsce oraz zawodnicy w MKS Gryf Szczecinek (miejsce II). Awans do kolejnego etapu rozgrywek wywalczyli również chłopcy w kategorii "trójek", w składzie: Nikodem Dołęgowski, Mateusz Abrahamowicz, Szymon Karkoszka, którzy w swój turniej rozegrali w Koszalinie.

Natomiast w Goleniowe odbyła się rywalizacja w kategorii "dwójek" dziewcząt. Tam również Gryf Szczecinek wystawił do rywalizacji swoje zawodniczki, które musiały stoczyć bój z zawodniczkami im. z Kołobrzegu, Czaplinka, Koszalina, Ustronia Morskiego, Darłowa i Wałcza. Po zaciętej walce Gryfinki (Hania Kieszkowska, Hania Rosa, Milena Staciwa) także wywalczyły awans do kolejnego etapu rozgrywek - informuje Magdalena Tomczak-Szybisty z MKS Gryf Szczecinek.

Natomiast w niedzielę w ramach kolejnej rundy Wojewódzkiej Ligi Młodziczek, Szczecinek gościł zawodniczki ze Stoczni Darłowo i Libero Banie. Rywalizację rozpoczął gospodarz, który pokonał 2:0 zawodniczki z Darłowa. W drugim meczu drużyna Libero Banie łatwo pokonała zespół Stoczni Darłowo również 2:0. Najwięcej emocji przysporzył ostatni mecz tej rundy (Gryf-Libero). Po zaciętej walce lepsze okazały się zawodniczki gości, wygrywając również 2:0. W składzie MKS GRYF Szczecinek wystąpiły: Weronika Bączkiewicz, Julia Kulig (c), Magda Bracka, Wiktoria Funkiendorf, Alicja Ciesielska, Aleksandra Ciesielska, Dagmara Mróz, Roksana Gehrke, Oliwia Michalak, Maja Szkudlarek i Nikola Stępień. Trenerem zespołu jest Krzysztof Gutowski.


  • Foto: MKS GRYF Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: