Dokonano ekshumacji Sebastiana Karpiniuka. Były protesty ze strony przyjaciół posła.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-02-19 09:09:19
Dokonano ekshumacji Sebastiana Karpiniuka. Były protesty ze strony przyjaciół posła.
  • Foto: fb ek-g.pl

W poniedziałek (19.02) wczesnym rankiem, na Cmentarzu Komunalnym w Kołobrzegu przeprowadzono ekshumację 68 ofiary katastrofy smoleńskiej – Sebastiana Karpiniuka, posła na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Procedury związane z ekshumacją rozpoczęły się około 4.40 nad ranem. Przed cmentarzem protestowali znajomi i przyjaciele posła. Przed laty działaniom tym sprzeciwiał się także ojciec Sebastiana (zmarły w 2016 r). - Pozostawił swoje ostatnie życzenie. Nie chciał, by Sebastian był ekshumowany -  powiedziała w rozmowie z "Wirtualną Polską" senator PO Grażyna Sztark. 

Do tej pory  przeprowadzono 68 ekshumacji ciał ofiar kataftrofy smoleńskiej. Kolejnych 15 ma być przeprowadzonych do końca kwietnia bieżącego roku. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, celem ekshumacji jest pobranie próbek do badań toksykologicznych, genetycznych, fizykochemicznych i histopatolgicznych.  Sekcje zwłok mają m.in jednoznacznie określić co było przyczyną śmierci a także jakie były obrażenia ofiar katastrofy samolotu Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: