III Konferencja popularno-naukowa Jezioro Tajemnic

  • KW
  • 2018-02-17 15:26:39
III Konferencja popularno-naukowa Jezioro Tajemnic
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (17.02), w Czaplinku odbyła się III Konferencja popularno-naukowa „Jezioro Tajemnic”. Organizatorzy w programie zapewnili interesujące prelekcje, wyśmienitych gości i unikalne prezenty z logo akcji dla każdego.

Jezioro Drawsko, okolice Czaplinka w Powiecie Drawskim. Jedno z największych w Polsce. Około 1800 hektarów powierzchni, 331 milionów metrów sześciennych wody o unikalnym, szmaragdowym odcieniu. Jezioro nigdy dokładnie niezbadane. Liczne wyspy, tajemnicza ekstremalna głębia. Na tyle tajemnicza, by historie o tym co skrywa przetrwały dziesięciolecia. Jednym z niezwykłych artefaktów, o którym krążą niezliczone opowieści, może być okręt podwodny z czasów II wojny światowej. Jezioro Tajemnic to akcja eksploracyjno-informacyjna, w ramach której organizowane są konferencje, pokazy, prelekcje, konkursy, widowiska historyczne, spotkania i konsultacje historyczne z osobami prywatnymi, naukowcami, grupami badawczymi i innymi pasjonatami historii ziem Powiatu Drawskiego.

Dzisiejsza konferencja rozpoczęła się o godzinie 10:00. Po przywitaniu gości i wystąpieniach okolicznościowych, dr Łukasz Gładysiak wygłosił prelekcję pt. "Jezioro Tajemnic kontra Złoty Pociąg, czyli jak skutecznie wykorzystać zagadkę z przeszłości". Mówiono też o rozwoju turystyki nad jeziorem Drawsko w kontekście akcji Jezioro Tajemnic oraz o U-Boocie. Wręczono nagrody dla laureatki konkursu pt. „Dziewczyna Jeziora Tajemnic 2018”. Uczestnicy konferencji obejrzeli kilka materiałów wideo oraz wzięli udział w losowaniu upominków. Na zakończenie zjedzono wspólnie obiad. 

Relacja z wydarzenia niebawem w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: