Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy w Koszalinie

  • KW
  • 2018-02-16 13:43:49
Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy w Koszalinie
  • Foto: www.edk.org.pl

W kościele katolickim od minionej środy trwa okres Wielkiego Postu. Dla wiernych jest to czas wyciszenia, zadumy i przygotowania do najważniejszego święta jakim jest Wielkanoc. W tym roku, w ramach takich przygotowań duchowych, w Koszalinie po raz pierwszy odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

23 marca odbędzie się pierwsza w Koszalinie Ekstremalna Droga Krzyżowa. To ponad 40-kilometrowa, nocna, piesza wędrówka wiodąca przez konkretną trasę, na której znajdują się poszczególne stacje drogi krzyżowej. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości w 2009 roku i na przestrzeni lat zyskała sobie wielu sympatyków. Jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Wszyscy uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej otrzymają dokładny opis trasy z mapką, jak iść krok po kroku tak, aby bezpiecznie dojść do każdej stacji. Priorytetem jest także zabezpieczenie w postaci odblasków. Osoby niepełnoletnie natomiast muszą mieć opiekuna. Wierni wyruszają razem, ale drogę krzyżową przechodzą osobno, w całkowitym milczeniu. Jedyne słowa, jakie można wypowiedzieć, to modlitwa przy każdej ze stacji. Dodatkowo uczestnicy mierzą się z wieloma sytuacjami ekstremalnymi, takimi jak zmęczenie spowodowane długą wędrówką czy też zwyczajna senność, która daje o sobie znać szczególnie w późniejszych etapach wędrówki.

Koszalińska Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Franciszkańskiej 1 w Koszalinie 23 marca o godzinie 18:00. Po mszy pątnicy wyruszą w 45 km drogę, która zakończy się w Kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie, ul. Ks. St. Staszica 38. Na całej trasie EDK przewidzianych jest 14 stacji Drogi Krzyżowej. Dokładny przebieg trasy oraz szczegóły dotyczące wydarzenia, dostępne są na stronie internetowej www.edk.org.pl.

Więcej informacji znajdą Państwo także na profilu facebookowym EDK - Ekstremalna Droga Krzyżowa Koszalin.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: