Zabezpieczono nielegalne automaty do gier

  • KW
  • 2018-02-16 08:33:18
Zabezpieczono nielegalne automaty do gier
  • Foto: archiwum Izba Skarbowa

Wspólne działania koszalińskich policjantów z Wydziału PG oraz funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Koszalina nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości prawie 40 tysięcy złotych.

Wspólne działania policjantów z Wydziału PG Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie Koszalina, gdzie w jednym z punktów ujawnili i zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości blisko 40 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

W ubiegłym roku, w trakcie prowadzonych czynności na terenie miasta i powiatu koszalińskiego zabezpieczonych zostało 47 sztuk automatów, o wartości prawie 800 tysięcy złotych, które były udostępniane wbrew przepisom ustawy o grach losowych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

info: sierż. Beata Gałka, KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: