EkoWalentynki w Czaplinku

  • KW
  • 2018-02-15 14:23:09
EkoWalentynki w Czaplinku
  • Foto: UM Czaplinek FB

Ponad 100 miejscowości w całej Polsce wzięło udział w tegorocznej VIII ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień Zakochanych, 14 lutego, na czaplineckim rynku, w zamian za przyniesione zużyte baterie, rozdawane były lizaki w kształcie serca – symbol miłości do przyrody. Każdy, kto przyniósł tego dnia minimum 5 zużytych baterii otrzymał dużego lizaka, 1 bateria – mały lizak.

To już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. 14 lutego w całej Polsce miała miejsce inauguracja wydarzenia, polegająca na rozdawaniu w ponad 70 miejscowościach czekoladek, pierników i lizaków w kształcie serca oraz oczywiście walentynkowych kwiatków, w zamian za zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Czaplinek, już po raz drugi uczestniczył w tej ekologicznej akcji.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Od wielu lat w ramach tej akcji organizatorzy pragną pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie jakim jest miłość, zasługuje również Ziemia. W końcu codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Duży problem społeczny to wyrzucanie elektroodpadów oraz zużytych baterii z innymi odpadami komunalnymi. Dlatego też tak ważna jest dalsza edukacja ekologiczna, przestrzeganie prawa oraz walka ze złymi praktykami.

EkoWalentynki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w całym kraju, co pozwala myśleć, że problem stopniowo będzie się zmniejszał. Akcja prowadzona będzie do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi.


  • Foto: UM Czaplinek FB

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: