Wieczór walentynkowy w Mieszałkach

  • KW
  • 2018-02-14 14:31:02
Wieczór walentynkowy w Mieszałkach
  • Foto: SP w Mieszałkach

Walentynki to jedno z najmłodszych w Polsce, ale i najpiękniejszych, bo bardzo romantycznych świąt. Można wtedy wyrazić uczucia nie tylko miłości, lecz także: przyjaźni, koleżeństwa, szacunku. Więzi łączące nas z bliskimi osobami okazujemy w dowolny sposób, wręczamy ozdobne kartki, kwiaty, czekoladki, pluszowe maskotki. W Szkole Podstawowej w Mieszałkach uczczono to święto trochę inaczej i wcześniej, bo już 9 lutego, organizując Wieczór Walentynkowy.

Uroczystość została przygotowana przez Radę Rodziców, nauczycieli oraz uczniów w celu podkreślenia łączącej nas bliskości, chęci realizowania wspólnych przedsięwzięć, podkreślenia związku szkoły z lokalną społecznością, gdyż zaproszeni zostali na nią wszyscy mieszkańcy gminy Grzmiąca. Wśród przybyłych na to spotkanie gości znaleźli się: Pan Krzysztof Oleś, zastępca wójta gminy Grzmiąca, Pan Henryk Kreklau, przewodniczący Rady Gminy Grzmiąca, Pani Irena Kobus, dyrektor Zespołu Szkół w Grzmiącej, Pani Aleksandra Półtorak – Tomecka, przedstawicielka Nadleśnictwa w Tychowie, Pan Patryk Makowski, prezes Stowarzyszenia Wspólnie, Pan Łukasz Dymus, prezes oraz Pan Arkadiusz Pawłowski naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej, Panie Bogumiła Jakrzewska i Grażyna Pawłowska, przedstawicielki Stowarzyszenia Aktywni dla Grzmiącej, sołtysi wsi: Mieszałki, Godzisław, Nosibądy i Radusz, Pani Grażyna Jaworska, Pan Henryk Catewicz, Pan Stanisław Markiewicz, Pani Stanisława Gryga, przedstawicielka firmy Kostiumowo, Pani Martyna Wójcik, właściciel firmy ArtJezier Tatoo, Pan Jacek Jezierski, doradca kulinarny Unilever Food Solution, Pan Bartosz Ziętalak, przedstawiciel handlowy Głównego Dystrybutora Produktów, Pan Krzysztof Juszkiewicz, nauczyciele Zespołu Szkół w Grzmiącej, uczniowie wraz z rodzicami Szkoły Podstawowej w Mieszałkach oraz Zespołu Szkół w Grzmiącej.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Bożeny Górki, dyrektora Szkoły Podstawowej w Mieszałkach, która powitała przybyłych gości oraz zapoznała zebranych z celem i programem imprezy. Wszyscy goście honorowi otrzymali własnoręcznie wykonane pamiątkowe serduszka z pluszu. Następnie Pani Helena Ziętalak pokierowała dobraniem przybyłych gości i organizatorów w pary, w czym pomogły serduszka z numerami, które otrzymywali losowo wszyscy przybyli do Mieszałek. Po dobraniu par zatańczono Poloneza, który otworzył Wieczór Walentynkowy w Mieszałkach. Po tym oficjalnym rozpoczęciu spotkania, wszyscy wzięli udział w zabawie integracyjnej, polegającej na tańcu w dwóch kołach, które na dany sygnał zatrzymywały się i osoby stojące naprzeciw siebie miały za zadanie przedstawić się sobie. Było to bardzo zabawne, ale jednocześnie ciekawe doświadczenie dla wielu przybyłych osób.

Kolejnym, dla niektórych najciekawszym punktem wieczoru, był kiermasz ciast i potraw, przygotowanych przez panie z Rady Rodziców. Cieszył się on niesłabnącą popularnością przez całe spotkanie, więc na pewno nikt nie wyszedł z imprezy głodny. W oddzielnej sali świetlicy wiejskiej można było spokojnie delektować się podawanymi specjałami, wypić herbatę, kawę, bądź napoje chłodzące. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli pokaz ratowania osoby tonącej, udzielania jej pierwszej pomocy, przygotowany przez strażaków z OSP w Grzmiącej. Pokaz był dla dzieci szczególnie ważny i ciekawy, ponieważ symulację przeprowadzono z udziałem ucznia naszej placówki. Była to bardzo ważna część uroczystości, gdyż zima dobiega już końca, a w okresie późnej wiosny i lata dzieci często spędzają czas nad wodą, gdzie o wypadek nietrudno. Pokaz został nagrodzony gromkimi brawami właśnie przez dzieci, które dzięki niemu wiele się nauczyły.

Drugi pokaz, który przybyli na uroczystość mogli obejrzeć i również wziąć w nim udział, przygotowali pracownicy Ochotniczej Grupy Ratowniczej Tadmed ze Szczecinka. Wszyscy w skupieniu obserwowali jak należy przeprowadzać resuscytację u osoby dorosłej, dziecka, a także niemowlęcia, mogli również obejrzeć działanie defibrylatora. Po pokazie panie ratowniczki udzielały odpowiedzi na pytania osób zainteresowanych, a dzieci mogły przećwiczyć resuscytację na fantomach. Edukacyjna część spotkania była niezwykle ciekawa i pouczająca, gdyż każdy kto wziął udział w uroczystości będzie potrafił poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

Największą popularnością cieszyły się podczas Wieczoru Walentynkowego balony wypełnione helem, przygotowane przez firmę Kostiumowo. Najbardziej zainteresowane nimi były oczywiście dzieci, ale nie tylko te najmłodsze, bo i starsi uczniowie nie odmówili sobie zabawy nimi. Wszyscy przybyli na uroczystość mogli wziąć udział w loterii fantowej dla dzieci i oddzielnej dla dorosłych oraz w licytacji najciekawszych przedmiotów zebranych przez organizatorów. Zwłaszcza licytacja wzbudziła wiele emocji i pozbawiła rodziców oraz gości znacznych nawet części ich oszczędności, jednak nikt nie szczędził sobie przyjemności wzięcia w niej udziału, bo pieniądze Rada Rodziców przeznaczy przecież dla dzieci.
Uroczystość zamykał konkurs karaoke podzielony na kategorie: dzieci, rodziców, gości honorowych oraz nauczycieli. Mimo, iż wszyscy wykonawcy starali się i zaśpiewali wspaniale, to jednogłośnie zwycięzcami zostali rodzice, ponieważ utwór Miłość w Zakopanem wykonany przez Pana Marcina Szcześniaka z synem był zaprezentowany chyba nawet lepiej od oryginału.

Po zmaganiach konkursowych Pani Bożena Górka podziękowała rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uroczystości wyraziła wdzięczność za przybycie i zachęciła do dalszej współpracy ze szkołą. Dało się zauważyć, że niektórym rodzicom zakręciła się łezka w oku, bo miło przecież jest, gdy ktoś docenia pracę i wysiłek włożony bezinteresownie w jakiekolwiek przedsięwzięcie. Wspólnie przygotowana uroczystość wzmocniła więzi łączące lokalną społeczność ze szkołą, dała poczucie tożsamości i przynależności do gminy, w której wszyscy mieszkamy i miejmy nadzieję, że umocniła bardzo dobrą współpracę rodziców ze szkołą, wszyscy więc czekają na kolejną, wspólnie przygotowaną uroczystość.

info: Danuta Jankowska


  • Foto: SP w Mieszałkach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: