Tegoroczna koszulka Biegu Osińskiego wybrana

  • KW
  • 2018-02-13 11:52:14
Tegoroczna koszulka Biegu Osińskiego wybrana
  • Foto: OSiR Szczecinek

Bieganie w Szczecinku jest bardzo popularne, dlatego też miejski kalendarz imprez sportowych posiada kilka stałych punktów skierowanych do okolicznych biegaczy. Choć do Ulicznego Biegu Winanda Osińskiego, największej biegowej imprezy nad Trzesieckiem, zostało jeszcze ponad dwa miesiące to przygotowania już trwają. W tym roku będzie to 35 edycja wydarzenia.

Jeszcze 67 dni pozostało do jednej z większych imprez biegowych, jaka odbywa się od 1982 roku w Szczecinku. Mowa tu oczywiście o 35. Biegu Ulicznym - memoriale Winanda Osińskiego, biegacza długodystansowego, maratończyka, pierwszego w historii olimpijczyka Ziemi Szczecineckiej. Na liście zgłoszeń widnieje aktualnie 300 osób. Od kilku miesięcy pracujemy nad tegoroczną edycją Memoriału Winanda Osińskiego (...). Uruchomiliśmy zapisy, wciąż można się zapisywać do czego serdecznie zachęcam - mówi Maciej Makselon, dyrektor OSiR Szczecinek i dodaje, że zapisy odbywają się na stronie http://www.bieg.szczecinek.pl/.

Bieg Osińskiego to impreza rozgrywana w wielu kategoriach. każdego roku odbywają się zmagania młodzieży w różnych przedziałach wiekowych, a także najmłodszych, którzy biegną ze swoimi rodzicami. Punktem kulminacyjnym jest bieg główny, którego 10-kilometrowa trasa wytyczona jest przez centrum miasta. Każdy z uczestników otrzymuje tradycyjnie pamiątkowy medal oraz każdego roku inną, zaprojektowaną na to wydarzenie koszulkę. Organizatorzy przygotowują także wartościowe nagrody dla najlepszych biegaczy, nie brakuje upominków na loterię, w której udział biorą wszyscy startujący. Jeśli mówimy o puli nagród pieniężnych to nie zmienia się nic. Również utrzymaliśmy nagrody, które będziemy losować po biegu wśród wszystkich uczestników. Biegacze otrzymają techniczne koszulki pamiątkowe, które są produkowane w Szczecinku - dodaje nasz rozmówca. Powyżej prezentujemy wzór koszulki.

Bieg odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia. W zeszłym roku linię mety przekroczyło 755 biegaczy i biegaczek. Wprawdzie pogoda nie dopisała, jednak bez wątpienia padł rekord pod względem frekwencji.


  • Foto: OSiR Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: