Świdwin na ''Tour Salonie''

  • KW
  • 2018-02-12 13:58:16
Świdwin na ''Tour Salonie''
  • Foto: UM Świdwin

W dniach 9- 11 lutego Świdwin zaprezentował się na Targach Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Ogromne przedsięwzięcie promocyjne zgromadziło około 600 wystawców z kilkunastu krajów oraz tysiące zwiedzających.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jednocześnie odbywało się pięć imprez – Targi Wędkarskie „Rybomania”, Myślistwa i Strzelectwa „Knieje”, Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych „Boatex”, Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” oraz – po raz pierwszy w tym roku - wyposażenia survivalowego i militarnego „Survival Force Expo”. Z tego powodu imprezę nazwano Targami Pięciu Pasji.

Targi turystyczne „Tour Salon” to głównie promocja różnych regionów Polski oraz innych krajów np. Gruzji, Mołdawii, Dominikany, a także spotkania ze znanymi ludźmi, którzy opowiadali o swoich podróżniczych pasjach. W tym roku można było spotkać m.in. Jarosława Kuźniara, Adama Wajraka i Jacka Hugo – Badera.

Jak zwykle nie zabrakło oferty turystycznej Pomorza Zachodniego, którą przygotowała Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. To właśnie na stoisku tej organizacji prezentował się Świdwin. Folder „Świdwin, miasto które da się lubić” trafił do rąk ludzi z całej Polski, sporym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety promocyjne miasta. Stoisko odwiedzały osoby zainteresowane odwiedzeniem miasta, różnymi rodzajami turystyki (m.in. geocoachingiem, podróżami rowerowymi), byli i obecni mieszkańcy Świdwina, jak i również osoby, które tej nazwy nie słyszały. Sporo pytań dotyczyło popularnych świdwińskich imprez – Bitwy o krowę i Pikniku Lotniczego.

info: UM Świdwin

Świdwin na ''Tour Salonie''
  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: