Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 50 tysięcy złotych

  • KW
  • 2018-02-12 13:21:17
Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 50 tysięcy złotych
  • Foto: KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież, obuwie oraz galanterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 50 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili stanowisko, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży, obuwia i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 53-letni właściciel usłyszał zarzuty - informuje sierż. Beata Gałka z KMP Koszalin.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.


  • Foto: KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: