II Zimowy Cross Bociana w Nadleśnictwie Czarnobór przyciągnął wielu biegaczy i chodziarzy

  • KW
  • 2018-02-12 12:36:29
II Zimowy Cross Bociana w Nadleśnictwie Czarnobór przyciągnął wielu biegaczy i chodziarzy
  • Foto: Dominika Wrona - Fotografia

10 lutego 2018 roku 179 pasjonatów biegania i chodzenia z kijkami po terenach leśnych spotkało się na II edycji Zimowego Crossu Bociana w Nadleśnictwie Czarnobór. Organizatorami crossu rozgrywanego po duktach leśnych był Team Biegowy Szczecinek, Nadleśnictwo Czarnobór oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Podczas zawodów, na biegaczy i chodziarzy czekały dwa dystanse liczące 5 i 10 kilometrów. Trasa wiodła malowniczymi, leśnymi drogami o różnorodnej nawierzchni, które panujący od kilku dni mróz bardzo mocno „utwardził”.

W tym dniu mimo minusowej temperatury wszystkim zawodnikom dopisywały humory i nadali imprezie wyjątkowego charakteru. Już od wczesnych godzin porannych odbierali pakiety startowe wraz z numerami w biurze zawodów zlokalizowanym w „Romanówce” Organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki dla zawodników m.in. pakiet startowy z kominem, medale na mecie, ciepłą zupę i słodkości. Wszyscy zmarznięci kibice mogli się ogrzać przy ognisku i upiec kiełbaski.

We wszystkich kategoriach zawodnicy odbierali nagrody specjalne z rąk Nadleśniczego Sławomira Cichonia, Tomasza Szymańskiego z Teamu Biegowego Szczecinek oraz kpt. Ewy Bartkowskiej z Zakładu Karnego w Czarnem. Na koniec rozlosowano atrakcyjne nagrody oraz upominki ufundowane przez sponsorów, partnerów i instytucje wspomagające II Zimowy Cross Bociana. Maciej Wiórek z RDLP w Szczecinku – jeden z organizatorów biegu podkreśla, że zawodnicy chcą coraz częściej biegać w lesie i spędzać czas na łonie natury. To środowisko biegowe dobrze się zna i wprowadza wyjątkowo pozytywny klimat, który jest motorem napędowym dla nas organizatorów by tworzyć to coraz ciekawsze trasy oraz podnosić poziom zawodów.

Niespodzianką na koniec imprezy, która wzbudziła mnóstwo radości wśród zebranych był konkurs na największy obwód łydki wśród zawodniczek i największy obwód brzucha wśród zawodników. Chętnych do pomiarów nie brakowało, bo czekały na zwycięzców niespodzianki.

Wyniki II Zimowego Crossu Bociana prezentują się następująco:

OPEN Mężczyźni:
1. Sylwester Szymański – Szczecinek
2. Mirosław Kowalski – Szczecinek
3. Piotr Jarmoliński – Szczecin

OPEN Kobiety:
1. Kamila Werner – Szczecinek
2. Anna Komisarczyk – Szczecin,
3. Monika Fiłonowicz – Szczecinek

Najlepszy Leśnik w biegu na 5 km – Wojciech Osuch (RDLP w Szczecinku)
Najlepszy Leśnik w NW na 5 km – Henryk Berczyński (Nadleśnictwo Okonek)
Najlepsza Leśnik w biegu na 10 km – Dariusz Lenio (Nadleśnictwo Tychowo)
Najlepszy Zawodnik ze Szczecinka na 10 km - Sylwester Szymański
Najlepsza Zawodniczka ze Szczecinka na 10 km – Kamila Werner
Najlepszy Zawodnik ze Szczecinka w NW na 5 km – Marcin Pałubicki
Najlepszy Zawodnik Służby Więziennej w NW na 5 km – Renata Serafin
Najlepszy Zawodnik Służby Więziennej w biegu na 5 km – Tomasz Satyła
Najlepszy Zawodnik Służby Więziennej w biegu na 10 km – Tomasz Urbański, Sławomir Kuzan, Marcin Kitłowski

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Cieszymy się niezmiernie, że II Zimowy Cross Bociana wzbudził zainteresowanie tak wielu aktywnie żyjących osób. Kolejny Bieg Bociana odbędzie się 9 czerwca 2018 r. i już niebawem ruszymy z zapisami.

info: RDLP Szczecinek


  • Foto: Dominika Wrona - Fotografia

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: