Mężczyzna masturbował się na plaży wojskowej oraz uszkodzone słupki drogowe przez samochód firmy kurierskiej

  • KW
  • 2018-02-12 10:31:28
Mężczyzna masturbował się na plaży wojskowej oraz uszkodzone słupki drogowe przez samochód firmy kurierskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 5.02.2018 r. do 11.02.2018 r. strażnicy podjęli 128 interwencji w stosunku do 99 osób. 65 interwencji zgłosili mieszkańcy Szczecinka. 74 interwencje zgłosili mieszkańcy telefonicznie. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 20 zdarzeń, z czego w 15 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Pozostałe zostały przekazane do załatwienia innym instytucjom.

5.02.2018 r. około godziny 20:00 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ziemi przy ul. Kopernika. Na miejscu zastano kompletnie upojonego alkoholem mężczyznę, który nie był w stanie powiedzieć słowa ani stać o własnych siłach. Na podstawie dowodu osobistego, który posiadał przy sobie, ustalono jego adres. Mężczyznę doprowadzono do miejsca zamieszkania jednak z uwagi na jego stan nie można było zostawić go w mieszkaniu samego. Strażnicy przewieźli go do szpitala, gdzie po dłuższych pertraktacjach został pozostawiony. Jednak do wyjęcia go z radiowozu, z uwagi na jego stan, musieli pomóc policjanci. Razem z policjantami strażnicy wytaszczyli go z radiowozu, posadzili na wózku i tak zawieźli na odział ratunkowy.

7.02.2018 około godziny 12:20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o uszkodzeniu słupków oddzielających ścieżkę rowerową od pasa jezdni na ulicy Brzegowej. Na miejscu strażnicy zastali samochód firmy kurierskiej, który zawisł na tych słupkach. Mieszkańcy pobliskich domów pomogli naciąć te słupki, aby samochód mógł z nich zjechać. W związku z tym, że kierujący spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym interwencję przekazano Policji.

7.02.2018 r. około godziny 21:20 strażnicy miejscy patrolując ulicę Warcisława IV zauważyli duże zadymienie na ulicy, a następnie kłęby dymu oraz ogień wydobywający się z komina jednej z posesji. Na miejscu strażnicy powiadomili właściciela mieszkania, a następnie na miejsce wezwano Straż Pożarną, która ugasiła ogień. Strażnicy skontrolowali również przydomową kotłownię, ale nie stwierdzono spalania w niej rzeczy zabronionych.

8.02.2018 r. około godziny 20:00 interwencja w jednej z placówek wychowawczych, gdzie nieletnia wychowanka przebywała pod wpływem alkoholu. Nieletnia rzeczywiście znajdowała się pod wpływem alkoholu. Została pozostawiona pod opieką wychowawców placówki.

9.02.2018 r. około godziny 23:05 na ul. 1 Maja operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę rozklejającego ulotki na lampach oświetleniowych, skrzynkach energetycznych oraz znakach drogowych. Były to ulotki o możliwości uzyskania szybkich pożyczek. Ulotki zdążył porozwieszać na ulicy Polnej i Mierosławskiego. Mężczyzna ten został wylegitymowany, a następnym krokiem będzie skierowanie na niego wniosku o ukaranie. Pomimo wylegitymowania oraz pouczenia o sporządzeniu wniosku o ukaranie  mężczyznę ponownie ujęto na tym procederze około godziny 2:30 po północy na ul. Jana Pawła II. Kolejnymi miejscami, w których rozwiesił ulotki były ulice: Plac Wolności, 1 Maja. Tym razem również zostanie skierowany na niego wniosek o ukaranie.

9.02.2018 r. około godziny 15:10 w parku miejskim na ławce umieszczonej na tzw. „plaży wojskowej” operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który publicznie masturbował się za pomocą pompki podciśnieniowej. Mężczyzna ten został przez strażników ukarany mandatem karnym za wykroczenie polegające na nieobyczajnym wybryku.

10.02.2018 r. około godziny 14:05 patrol Straży Miejskiej podjął interwencję wobec grupy młodych mężczyzn, którzy zakłócali porządek publiczny w okolicy sklepu Tesco. Wylegitymowano czterech mężczyzn, z których dwóch podczas interwencji szarpało się między sobą oraz dalej zakłócali porządek publiczny. Sprawa będzie miała swój finał
w sądzie.

W ostatnim tygodniu kontynuowane były czynności związane z obligowaniem właścicieli czy zarządców nieruchomości do ich sprzątania. W schronisku dla zwierząt zostały umieszczone 4 psy. Strażnic pomogli uruchomić 16 samochodów. Nie w każdym przypadku udaje się je uruchomić, ale wtedy należy samochód sprawdzić u mechanika. 10.12.2018 r. Zabezpieczona została impreza biegowa pod nazwą Zimowy Cross Bociana.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: