Kołobrzeżanka powalczy o start w Eurowizji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-02-10 14:50:36
Kołobrzeżanka powalczy o start w Eurowizji
  • Foto: e-kg.pl

Telewizja Polska opublikowała oficjalną listę polskich finalistów preselekcji do majowej Eurowizji. Impreza odbędzie się tym razem w Portugalii. Wśród 10 utworów, które powalczą o miano najlepszej piosenki znalazł się kawałek Mai Hyży. Kołobrzeżanka 3go marca, podczas krajowych eliminacji zaśpiewa utwór "Skin". Propozycja uczestniczki X-Factor nie została jeszcze opublikowana w sieci.

Zgłoszenia do polskich selekcji do konkursu Eurowizja 2018 trwały do 1 lutego. Na krajowe eliminacje przesłano ponad 250 zgłoszeń. Spośród nich specjalnie powołana komisja jurorska wyłoniła dziesięciu uczestników finału. Zostali oni ujawnieni w czwartkowy wieczór.

Podczas Koncertu Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018 wystąpią:

1. Saszan – „Nie chcę ciebie mniej”
2. Monika Urlik – „Momentum”
3. Isabel Otrebus – „Delirium”
4. Ifi Ude – „Love is stronger”
5. Future Folk – „Krakowiacy i górale”
6. Gromee feat. Lukas Meijer – „Light me up”
7. Marta Gałuszewska – „Why don’t we go”
8. Pablosson – „Sunflower”
9. Maja Hyży – „Skin”
10. Happy Prince – „Don’t let go”

Na krajowe eliminacje piosenki wysłali także wykonawcy, tacy jak m.in.: Leszek Stanek ("Lost Boy"), Tre Voci ("Esistera"), Ramona Rey ("EUVI"), Agata Nizińska ("Dobro Zło"), United States of Emotion ("Fleeting Moments" i "Reborn") i Brathanki ("W niedzielę").

Kto z Polski pojedzie do Lizbony i jak na tle innych artystów zaprezentuje się Maja Hyży? Finał krajowych eliminacji do Eurowizji 2018 odbędzie się 3 marca w gmachu TVP przy ul. Woronicza. O wynikach zdecydują telewidzowie i komisja jurorska, której skład nie został jeszcze ujawniony. 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 odbędzie się w dniach 8, 10 i 12 maja w Lizbonie. Polska wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału.

 

Info:e-kg.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: