Podsumowanie remontu Szkoły Muzycznej

  • KW
  • 2018-02-09 14:50:21
Podsumowanie remontu Szkoły Muzycznej
  • Foto: TV Gawex

Prace związane z szeroką termomodernizacją budynku Szkoły Muzycznej dobiegły końca, w związku z czym szczecinecka instytucja powróciła już do swojej siedziby. Przypomnijmy, z powodu remontu budynku, szkoła musiała zmienić lokum i na kilka miesięcy przenieść się do części pomieszczeń w starej szkole "budowlance" przy ulicy Artyleryjskiej. Dzisiaj (09.02), w auli szczecineckiej szkoły muzycznej odbyło się oficjalne podsumowanie przeprowadzonych prac. Podczas wydarzenia nie zabrakło także niespodzianki muzycznej.

Zabytkowy budynek szczecineckiej Szkoły Muzycznej w ostatnich miesiącach sukcesywnie przechodził prace remontowe. Po zakończonej inwestycji dotyczącej nowoczesnej, przeszklonej klatki schodowej znajdującej się na tyłach budynku szczecineckiego „muzyka”, rozpoczął się kolejny etap remontu, którym była termomodernizacja. Prace zostały zakończone w grudniu 2017 roku, natomiast dzisiaj, w piątek, 9 lutego w auli budynku szkoły muzycznej, dyrektor Agnieszka Orłowska, podsumowała całe przedsięwzięcie. 

Remont Szczecineckiej Szkoły Muzycznej znalazł się na liście dużego projektu realizowanego przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wartego bagatela 230 milionów złotych. Koszt tych wszystkich remontów to prawie 3 miliony 900 tysięcy złotych i można powiedzieć, że te pieniądze są ukryte w ścianach. Pan starosta życzliwie spojrzał na nas i udostępnił nam na czas remontu budynek szkoły przy ulicy Artyleryjskiej -  mówi Agnieszka Orłowska, dyrektor Szkoły Muzycznej w Szczecinku i zaznacza, że przeniesienie całej szkoły muzycznej było ogromnym wyzwaniem. Wszyscy się bardzo staraliśmy, żeby ten proces nauczania trwał i nie był zakłócony. Tamten budynek jest o wiele mniejszy, musieliśmy zorganizować dobrze pracę, także wchodziła w grę kwestia wygłuszeń - dodaje nasza rozmówczyni.   

Podczas remontu rzesza ludzi wspierała Szczecinecką Szkołę Muzyczną, co jest dowodem na to, że placówka ta jest ważna nie tyko dla osób z nią związanych i muzyków, ale również dla całego środowiska.

Podsumowanie remontu Szkoły Muzycznej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: