Wystawa prac Wiesława Adamskiego w rok po śmierci

  • KW
  • 2018-02-09 12:44:33
Wystawa prac Wiesława Adamskiego w rok po śmierci
  • Foto: TV Gawex

W czwartek, 8 lutego, w Muzeum Regionalnym w Szczecinku odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „Wiesław Adamski 1947-2017. In Memoriam”, poświęcony twórczości zmarłego szczecineckiego artysty Wiesława Adamskiego. Wydarzenie odbyło się w rok po jego śmierci.

Wiesław Adamski to urodzony w Szczecinku polski artysta rzeźbiarz. Ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Szczecinie, a następnie studia na Wydziale Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Zmarł 10 lutego 2017 roku w wieku 69 lat. Prace Wiesława Adamskiego były wystawiane w Helsinkach, Berlinie, Madrycie, Waszyngtonie czy Paryżu. Do jego dzieł zaliczają się między innymi: monumentalny pomnik ziemniaka w Biesiekierzu koło Koszalina, a także serie medali z okazji 700-lecia miasta Szczecinek. Spod dłuta artysty wyszedł także Obywatel Włapko - satyryczna rzeźba stanowiąca symbol skorumpowanego urzędnika.

Rzeźby, które pojawiły się na wystawie w szczecineckim muzeum, pochodzą głównie z archiwów rodzinnych Wiesława Adamskiego, udostępnionych specjalnie na tę okazję. Wszyscy miłośnicy twórczości szczecineckiego artysty plastyka mogą oglądać wystawę do 17 marca.

Relacja z wydarzenia już dziś (09.02) w serwisie informacyjnym TV Gawex Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Stanisław 2018-02-11 18:40

Wspomniany Obywatel Włapko, najgłośniejszy w Szczecinku a na wernisażu zabrakło Włapki. Chyba ciągle budzi w Szczecinku negatywne emocje. Aczkolwiek społecznie pozytywny kierunek sztuki humoru i satyry.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: