Lipa w centrum Szczecinka uratowana

  • KW
  • 2018-02-09 13:28:40
Lipa w centrum Szczecinka uratowana
  • Foto: TV Gawex

Wycinka 3 drzew w centrum Szczecinka - takie działanie chciała podjąć Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa przy blokach na Placu Wolności. Wśród nich znalazła się również 100-letnia lipa. Fakt ten nie spodobał się większej części mieszkańców, a także Konradowi, który napisał petycję i zebrał pod nią ponad 50 podpisów.

Trzy drzewa: lipa, klon oraz jarząb, rosnące na terenie działki budynku przy Placu Wolności 18, miały pójść pod topór. Do naszej redakcji zgłosił się w tej sprawie jeden z mieszkańców, który zorganizował protest przeciwko planowanej przez Szczecinecką Spółdzielnię Mieszkaniową wycince. Razem z mieszkańcami osiedla przy Placu Wolności 18 postanowiliśmy wyrazić swój protest przeciwko wycince starej lipy. Powodem wycinki mają być ptaki, które zanieczyszczają zaparkowane samochody swoimi odchodami - mówi nam Konrad Berezowski.

W krótkim czasie Konrad zebrał ponad 50 podpisów mieszkańców, którym nie przeszkadza stare drzewo i przesiadujące na nim ptactwo. O ile wycinka dwóch pozostałych drzew jest uzasadniona, gdyż zaciemniają mieszkania i rośną na kanalizacji, to lipa jest wpisana w krajobraz tej okolicy od lat i trudno wyobrazić sobie mieszkańcom osiedla ten teren bez niej.

Jak podaje nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku, nie będzie żadnej wycinki w centrum Szczecinka. Mogę uspokoić wszystkich mieszkańców miasta i mieszkańców osiedla przy Placu Wolności, że żadnej wycinki w tym rejonie nie będzie. Ani lipy, ani innych znajdujących się tam drzew. Co prawda do Urzędu Miasta Szczecinek 31 stycznia wpłynął wniosek Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w sprawie wycinki dwóch drzew. Dotyczył on wycinki klonu i jarzębu, natomiast po wizji lokalnej inspektorów z referatu ochrony środowiska, została wydana decyzja odmowna. Zadecydowały względy formalne - podsumowuje rzecznik ratusza.

Lipa w centrum Szczecinka uratowana

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: