Kronospan zrezygnował z budowy hotelu nad Trzesieckiem

  • KW
  • 2018-02-08 08:06:47
Kronospan zrezygnował z budowy hotelu nad Trzesieckiem
  • Foto: Kronospan

Firma Kronospan informuje, że zmuszona jest do zaprzestania kontynuacji budowy budynku hotelowo – szkoleniowego w Szczecinku przy ulicy Piłsudskiego.

Powodem tej decyzji jest cały szereg działań, dyskredytujących firmę oraz organy państwowe w oczach społeczności lokalnej, wywołane pismami kancelarii prawnych i jej kilku klientów, atakami personalnymi, składaniem wniosków o wznowienie i blokowanie postępowań administracyjnych, doniesień do organów ścigania na urzędników państwowych, związanych z wydawaniem pozwoleń oraz zawierających sugestie i insynuacje o wywieranie nacisku na urzędników państwowych wszystkich szczebli do popełniania czynów zabronionych.

Niekorzystny klimat wokół inwestycji, szeroko kreowany przez małą grupę kilku osób, doprowadził inwestora do jedynego słusznego wniosku, iż starania, podnoszące rangę i atrakcyjność naszego miasta poprzez przedsięwzięcie budowy proekologicznego, energooszczędnego budynku hotelowego nie rokują na przyszłość w sytuacji istniejącego i zaogniającego się konfliktu.

Powyższa decyzja jest wynikiem troski o dobrosąsiedzkie stosunki, chęci uniknięcia napięć społecznych z Mieszkańcami Szczecinka oraz perspektywy konieczności wieloletniej, żmudnej obrony dobrego imienia i wizerunku firmy.

W działaniach inwestycyjnych ważne jest poparcie społeczne, klarowna sytuacja prawna i administracyjna zarówno dla inwestora, jak również dla organów administracji państwowej, nękanej w tym przypadku bezpodstawnymi oskarżeniami o stronniczość i wydawanie decyzji rzekomo niezgodnie z obowiązującym prawem.

Teren budowy wkrótce zostanie uporządkowany i zazieleniony.

Biuro prasowe Kronospan

Komentarze (4)

Ignac 2018-02-08 10:24

strzelili focha i opuszczają piaskownicę :)

Monika 2018-02-15 16:01

pisowcy pieniacze każdemu robią koło d... tym się zywią

Zdenerwowany 2018-04-10 13:50

Ta 2 Rodziny emerytów się zebrały bo mają gdzies przyszłość miasta i zaczęły atakować pomysł, który większości się podoba. Szczerze ja bym na miejscu kronospanu tak samo się zachował nie chcecie to nie,nikt wam w D..E nie będzie pchał na sile. Pozdrawiam ????

ricardo 2018-08-31 11:41

Po raz kolejny można zobaczyć jak w świetle prawa można zniszczyć każdą nawet najlepszą inicjatywę. My nie mamy prawa to bezprawie. Prawo powinno być jednoznaczne i bez uznaniowe inaczej staje się narzędziem a nie prawem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: