''Na dworcu rządzi mafia?''. Miasto będzie wnioskować o posterunek SOK

  • KW
  • 2018-02-07 14:40:47
''Na dworcu rządzi mafia?''. Miasto będzie wnioskować o posterunek SOK
  • Foto: www.e-kg.pl

Podchodzą, zaczepiają, zabierają klientów i przewożą ich do wskazanych miejsc drożej niż taksówki korporacyjne – tak według taksówkarzy wygląda „wolna amerykanka” na kołobrzeskim dworcu. Urzędnicy też mają dosyć tzw. naganiaczy i „dworcowych” alkoholików – będą więc wnioskować o posterunek Służby Ochrony Kolei.

Sprawa kołobrzeskiego dworca od lat pozostaje nierozwiązana zarówno pod względem możliwości zaparkowania na zblokowanych przez taksówkarzy parkingach, jak i obecności tzw. łowców głów czyli osób, które nagabują turystów proponując im „pakiety” pobytowe w mieście, pokoje i dojazdy za określoną sumę. Żadne dotychczas rozwiązanie czy interwencje policji i Straży Miejskiej nie przynosiły długotrwałych rezultatów.

Ten problem stał się tematem spotkania władz miasta z przedstawicielami kołobrzeskich służb. Wzięli w nim udział również taksówkarze z miejskich korporacji. Sytuacja na dworcu jest dramatyczna – mówił jeden z nich do dziennikarzy. Tam po prostu rządzi mafia, kilkoro ludzi zatrudniło naganiaczy, którzy zaczepiają turystów, blokują parkingi przy dworcu. To ma być wizytówka nadmorskiego kurortu?

Wtorkowe spotkanie nie rozwiązało jednak tego problemu, Urzędnicy skupili się na priorytetach. A najważniejsze, na chwilę obecną według nich jest wnioskowanie o powstanie stałego posterunku Służby Ochrony Kolei na kołobrzeskim dworcu. Do końca tygodnia takie pismo zostanie sporządzone – podkreślał prezydent Janusz Gromek. Zdaniem władz miasta to konkretne rozwiązanie sprawi, że na dworcu będzie bezpieczniej.

W najbliższym czasie odbędzie się również spotkanie dotyczące problemów parkingowych w tej części miasta.

Komentarze (1)

Gość 2018-02-09 19:49

Nie Służba tylko Straż Ochrony Kolei

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: