Prokuratura wszczęła śledztwo ws. uszkodzeń ciała 13-miesięcznego dziecka

  • KW
  • 2018-02-07 11:34:11
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. uszkodzeń ciała 13-miesięcznego dziecka
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Prokuratura Rejonowa w środę, 7 lutego, wszczęła śledztwo ws. 13-miesięcznego dziecka, które z obrażeniami ciała przywieziono do szpitala w Szczecinku. O zdarzeniu organy ścigania zostały powiadomione przez personel placówki medycznej.

O tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule: 13-miesięczny chłopiec ze śladami pobicia. Opiekun zatrzymany przez policję [WIDEO]

We wtorek (06.02) do szpitala w Szczecinku trafiła matka z dzieckiem, które nosiło obrażenia ciała. Jak podaje naszej redakcji Janusz Bugaj, prokurator rejonowy, zaszło podejrzenie, że mogło się to stać w wyniku przestępstwa. Matka dziecka oświadczyła, iż dziecko pozostawiła pod opieką swojego znajomego, a kiedy wróciła do mieszkania stwierdziła, iż dziecko ma na ciele obrażenia. Udała się do szpitala, który powiadomił o tym fakcie policję - mówi prokurator. Mundurowi ustalili osobę, którą wskazała matka. 38-latek został zatrzymany i aktualnie przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Podczas zatrzymania mężczyzna był w stanie nietrzeźwości, dlatego też czynności prokuratorskie wobec jego osoby zostały wstrzymane do czasu wytrzeźwienia.

Cały czas prokuratura gromadzi i weryfikuje materiały dowodowe w sprawie. To przede wszystkim materiały ze szpitala, a także od osób, które miały kontakt z dzieckiem. Podjęta zostanie decyzja co do ewentualnego przedstawienia zarzutu sprawcy - informuje Janusz Bugaj. Matka dziecka nie złożyła jeszcze zeznań, gdyż przebywa razem z dzieckiem w szpitalu w Koszalinie.

Do sprawy powrócimy.

 

Komentarze (1)

Goska 2018-02-09 18:14

GDZIE MATKA MA ROZUM BY Z PIJANYM GAHEM DZIECI SWOJE ZOSTAWIAĆ??!!! GDZIE ROZUM??? CO ZA MATKA?!!!!??? ZABRAĆ PRAWA RODZICIELSKIE TAKIEJ, DLA DZIECI DOBRA!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: