Elektryczny autobus ponownie na ulicach Szczecinka

  • KW
  • 2018-02-07 11:01:48
Elektryczny autobus ponownie na ulicach Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Za kilka miesięcy mieszkańcy Szczecinka będą jeździć nowymi, elektrycznymi autobusami Komunikacji Miejskiej. W listopadzie 2017 roku prezes spółki podpisał umowę na dostawę 10 tego typu pojazdów nad Trzesiecko. Tymczasem na ulicach miasta spotkać możemy kolejny testowy autobus firmy Ursus.

Mieszkańcy Szczecinka niebawem będą mogli korzystać z wysokiej klasy autobusów elektrycznych. W październiku ubiegłego roku zakończył się przetarg związany z wyłonieniem wykonawcy tego zadania. Wówczas wpłynęła tylko jedna oferta od konsorcjum URSUS BUS S.A. i URSUS S.A. z siedzibami w Lublinie. 30 listopada Tomasz Merk, dyrektor zarządu Komunikacji Miejskiej w Szczecinku, podpisał w Lublinie z Wojciechem Pyzio i Filipem Walczakiem, członkami zarządu spółki Ursus Bus, umowę na dostawę autobusów elektrycznych nad Trzesiecko. Wartość całej inwestycji to ponad 25 milionów złotych. Spółka otrzymała na to zadanie ponad 17,5 mln zł dofinansowania. 

Pierwsze autobusy elektryczne na ulicach Szczecinka powinny pojawić się w drugiej połowie przyszłego roku. Zanim jednak do tego dojdzie, po ulicach miasta, przez najbliższych kilkanaście dni, będzie jeździł kolejny testowy autobus firmy Ursus. Szczecinka spółka chce w ten sposób zapoznać swoich kierowców ze specyfiką elektrycznego autobusu. Warto dodać, że pojazdy, które ostatecznie trafią do Szczecinka, będą lepiej wyposażone niż pojazd testowy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: