Ekstremalny bieg z przeszkodami po raz pierwszy w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2018-02-06 14:49:42
Ekstremalny bieg z przeszkodami po raz pierwszy w Bornem Sulinowie
  • Foto: UM Borne Sulinowo

2 czerwca br. Borne Sulinowo stanie się areną „Biegu Spartakusa” – unikatowego, ekstremalnego biegu z przeszkodami dla ok. 300 osób. Do tej pory „Bieg Spartakusa” był cykliczną imprezą na terenie powiatu złotowskiego, która z roku na rok „rosła w siłę” i stawała się wśród biegaczy coraz bardziej rozpoznawalną i popularną marką. Jednak coraz większe aspiracje organizatorów, chęć rozwoju i działania zgodne z powiedzeniem: „Zysk jest zapłatą jaką otrzymujesz, kiedy wykorzystujesz okazję, jaką daje ci zmiana…” sprawiły, że w tym roku bieg przełajowy odbędzie się w Bornem Sulinowie, na terenie tankodromu będącego w zarządzie Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa i terenie leśnym należącym do Nadleśnictwa Borne Sulinowo.

Rozmowy w sprawie organizacji wydarzenia oraz technicznej i finansowej współpracy pomiędzy przedstawicielami Gminy Borne Sulinowo, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Stowarzyszeniem Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz głównym organizatorem biegu, tj. zespołem wielkich pasjonatów i społeczników, już w styczniu zakończyły się sukcesem, podpisaniem umowy i uruchomieniem zapisów na stronie http://biegspartakusa.pl/zapisy.html.

Czwarta, tym razem borneńska edycja biegu przełajowego, będzie dostosowana do charakteru miasta, a dzięki uprzejmości prezesa Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii, pana Jarosława Marczyńskiego, naznaczą ją także militarne akcenty. Zważywszy na potencjał sprzętowy organizacji, z całą pewnością będzie to mistrzowsko wykonana wojskowa sceneria. Około 35 przeszkód, w połączeniu z niezwykle ukształtowanym terenem – rzeka, jezioro, bagna, liczne nierówności i podbiegi, będą wyzwaniem dla osób, które przygodę z biegami przełajowymi dopiero zaczynają, jak też przygodą i przyjemnością dla tych już wytrawnych i utytułowanych biegaczy.

Jedno jest pewne – żaden tego typu bieg w Polsce nie będzie miał tak niezwykłej oprawy. „Bieg Spartakusa” został bowiem wpisany w obchody 25-lecia Bornego Sulinowa. Nietypową nagrodą dla biegaczy będzie zatem koncert zespołu „Łzy” i występ charyzmatycznej wokalistki z grupy muzycznej „Modesta Pastiche”. Kulminacyjny, jubileuszowy dzień Bornego Sulinowa, którego ważnym elementem będzie „Bieg Spartakusa”, zwieńczony zostanie efektownym, profesjonalnym pokazem laserów i pirotechniki osadzonych w klimatycznej aurze spichlerzy na tankodromie.

W dniu 2 czerwca (w sobotę) do Bornego Sulinowa zapraszamy całe rodziny biegaczy. Dla najmłodszych główny organizator biegu zaplanował specjalną, bezpieczną trasę (impreza biegowa dla dzieci „Spartakus Kids”) oraz „Fabrykę Radości”.

Składamy serdeczne podziękowania panu Romanowi Radowskiemu – „frontmanowi” „Biegu Spartakusa”, który z pokorą i cierpliwością wtajemnicza przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury i Rekreacji w arkana organizacji biegów przełajowych oraz całemu zespołowi, dzięki któremu tego rodzaju bieg będzie mógł zadebiutować w Bornem Sulinowie. Zapraszamy do udziału w tym ekstremalnym biegu, bo zgodnie z ideą „Spartan” – chodzi w nim przede wszystkim „ (….) o pokonywanie własnych słabości i pokazywanie sobie samemu, że rzeczy niewyobrażalne są możliwe".

info: UM Borne Sulinowo

Ekstremalny bieg z przeszkodami po raz pierwszy w Bornem Sulinowie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: