Pijany mężczyzna w piwnicy szpitala oraz sterty śmieci w mieście

  • KW
  • 2018-02-05 09:50:28
Pijany mężczyzna w piwnicy szpitala oraz sterty śmieci w mieście
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 29.01.2018 r. do 4.02.2018 r. strażnicy podjęli 95 interwencji w stosunku do 91 osób. 65 interwencji zgłosili mieszkańcy Szczecinka. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 18 zdarzeń, z czego w 15 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Pozostałe zostały przekazane do załatwienia innym instytucjom.

30.01.2018 około godziny 9:50 strażnicy miejscy otrzymali wezwanie na interwencję do piwnic szpitala, gdzie zastano śpiącego mężczyznę. Na miejscu strażnicy zastali upojonego alkoholem, dobrze znanego z wcześniejszych interwencji, bezdomnego. Bezdomny został przewieziony do MOPS, a następnie do jadłodajni na ul. Wodociągową.

Duża część zadań polegała na dyscyplinowaniu właścicieli, zarządców czy dzierżawców nieruchomości do posprzątania na swoich terenach. Śnieg leżał krótko i po stopnieniu odsłonił sterty śmieci na wielu terenach w mieście. Właściciele terenów otrzymują krótkie terminy na ich uporządkowanie. Przypominamy o obowiązku spoczywającym na właścicielach zarządcach czy dzierżawcach nieruchomości utrzymania ich we właściwym stanie sanitarno-porządkowym.

W ostatnim tygodniu strażnicy codziennie kontrolowali miejsca pobytu bezdomnych, pomogli też w uruchomieniu 8 samochodów.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku


  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: