Od 1 lutego PKS Szczecinek uruchomi połączenie Szczecinek – Połczyn Zdrój – Szczecinek

  • KW
  • 2018-01-31 14:38:27
Od 1 lutego PKS Szczecinek uruchomi połączenie Szczecinek – Połczyn Zdrój – Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinku, w związku z niską frekwencją podróżnych, z dniem 1 stycznia 2018 zawiesiło część kursów. Jednym z nich była trasa Szczecinek – Drawsko Pomorskie (kurs 8:55).

Jak podaje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku, w konsekwencji mieszkańcy powiatu szczecineckiego z takich miejscowości jak: Piaski, Łęknica, Kołacz, pracujący na co dzień w Barwicach i Połczynie Zdroju, zwrócili się z prośbą  do starosty Krzysztofa Lisa o przywrócenie rzeczonego połączenia.

Po konsultacji z prezesem spółki Eugeniuszem Szymonikiem, starosta zdecydował o  zastąpieniu kursu na trasie Szczecinek – Drawsko Pomorskie, połączeniem alternatywnym na trasie Szczecinek – Połczyn Zdrój – Szczecinek. Nowy rozkład jazdy obowiązuje od dzisiaj tj. 1 lutego 2018 roku. Godzina wyjazdu nie uległa zmianie (kurs  8:55), dzięki czemu mieszkańcy wspomnianych miejscowości bez przeszkód dojadą na czas do swoich miejsc pracy. Natomiast w drogę powrotną do Szczecinka, autobus wyruszy o godzinie 15:00 - podsumowuje P. Rozmus.

 

Komentarze (2)

Jerzy 2018-02-01 12:32

Autobus wyruszy w trasę o godz. 8,55, to miszkańcy wspomnianych miejscowości bez przeszkód "dojadą na czas do swoich miejsc pracy"? O godz.15,00 autobus wyrusza w droge powrotną....To znaczy,że pracownicy przynajmniej pół godziny przed piętnastą muszą zakończyć pracę,dojść do przystanku.....Jakieś dziwne te godziny pracy.

Bobby do Jerzego 2018-02-02 07:17

Pewnie Starosta i Prezes PKSu w tych godzinach chodzą do pracy i "ciężko pracują" więc myśleli, że wszyscy tak chodzą;) A suweren cierpi:)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: