Nowe ławki na ulicy Bartoszewskiego

  • KW
  • 2018-01-29 13:31:32
Nowe ławki na ulicy Bartoszewskiego
  • Foto: TV Gawex

Jak już informowaliśmy, przebudowa centrum Szczecinka zmierza ku końcowi. Zgodnie z umową, wykonawca inwestycję ma zakończyć do 30 kwietnia br. Tymczasem za nami kolejny etap prac na ulicy Bartoszewskiego. W miniony weekend pojawiły się tam dwustronne ławki oraz stojaki na rowery.

Od marca 2016 roku centralny plac Szczecinka był poddawany remontom, które zaowocowały całkowitą zmianą jego wyglądu. W początkowym harmonogramie robót zakładano, że prace zakończą się w 2017 roku. Tak się jednak nie stało, a wszystko za sprawą m.in. prac archeologicznych i niezgodności materiałów. Jednak dobra wiadomość jest taka, że po prawie dwóch latach budowa zmierza ku końcowi.

Prace budowlane na Placu Wolności są już praktycznie zakończone, jednak w najbliższym czasie pojawi się tam jeszcze herb miasta, który zostanie ułożony z dziewięciu płyt. Będzie on zlokalizowany tuż przy schodach prowadzących do ratusza, a jego wymiary to 3m x 3m. Teren Placu Wolności wzbogaci się jeszcze o ławki wokół drzewa przy przedłużeniu ulicy 1-go Maja.

Natomiast w marcu 2017 roku rozpoczęto przebudowę ulicy Bartoszewskiego, a prace prowadzone były od Placu Wolności w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Aktualnie są one już na finiszu, dlatego też na deptaku w miniony weekend pojawiły się ławki, wykonane z takiego samego materiału jak te na Placu Wolności, a także stojaki na rowery.

Komentarze (1)

Lolo 2018-03-18 14:52

Nie wiem czy nie należało by przebudować czerwonego pasa utwardzenia, który prowadzi do schodów Urzędu Miasta. Płyty aktualnie ułożone są następująco : szeroka, szeroka, wąska, wąska. Żeby symetria była zachowana powinno być : wąska, szeroka, szeroka, wąska !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: