Przebudowa ulicy Kościuszki i Trzesieckiej. Na początek wycinka drzew

  • KW
  • 2018-01-29 10:01:32
Przebudowa ulicy Kościuszki i Trzesieckiej. Na początek wycinka drzew
  • Foto: TV Gawex

Powiat szczecinecki ogłosił przetarg na przebudowę ulic Kościuszki i Trzesieckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Karlińską do skrzyżowania o ruchu okrężnym z drogą wojewódzką nr 172. Powiat na zgłoszenia oferentów poczeka do 12 lutego.

Łączna wartość inwestycji to ponad 7,6 mln zł. Na jej realizację samorząd powiatowy otrzymał 3 mln zł dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W kosztach przedsięwzięcia partycypuje również Miasto Szczecinek, które dołoży 1,5 mln złotych. Zakres prac, oprócz wymiany nawierzchni na odcinku prawie 2,4 km, obejmie również m.in.: wybudowanie zatoczek autobusowych, miejsc postojowych i zajazdów, wykonanych z polbruku ciągów pieszo – rowerowych oraz instalację nowego oświetlenia i kanalizacji - wymienia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Inwestycja ruszy wiosną, ale przygotowania do niej rozpoczną się już w najbliższą sobotę tj. 3 lutego. Z powodu planowanej wycinki ok. 35 drzew, dla ruchu kołowego zostanie zamknięty odcinek drogi od ulicy Karlińskiej do ulicy Żeglarskiej. Utrudnienia potrwają od 8:00 do 16:00.

Użytkowników drogi prosi się o wyrozumiałość i korzystanie z alternatywnej trasy przejazdu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: