Mnóstwo skarg na stan drogi objazdowej na Bugno. Miasto spotkało się w tej sprawie z Eurovią

  • KW
  • 2018-01-26 13:47:01
Mnóstwo skarg na stan drogi objazdowej na Bugno. Miasto spotkało się w tej sprawie z Eurovią
  • Foto: TV Gawex

Ogromne ilości skarg wpływające od mieszkańców i firm do szczecineckiego Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - właśnie to było powodem spotkania samorządowców z firmą Eurovia, będącą wykonawcą budowy obwodnicy miasta. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na objazd Szczecinek - Bugno, który jest w fatalnym stanie.

W związku z trwającymi robotami drogowymi nad obwodnicą Szczecinka oraz wyburzeniem wiaduktu, mieszkańcy Bugna, Trzcinna i Gałowa muszą poruszać się objazdem, który wyznaczony został przez drogę krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Następnie, za wiaduktem, objazd prowadzi drogą w prawo, zlokalizowaną wzdłuż torów kolejowych aż do ulicy Bugno. Od kilku tygodni jednak mieszkańcy coraz częściej narzekają na utrudnienia jakie napotykają w tym rejonie, a mianowicie na błoto, dziury czy brak oświetlenia. Budowa obwodnicy toczy się na kilku odcinkach. Mieszkańcy zgłaszają nam uciążliwości związane z dojazdem do własnych nieruchomości, a najbardziej słychać to o dojeździe na Bugno (...). My jako samorządowcy szczecineccy uważamy, że powinniśmy interweniować i próbować te problemy rozwiązywać - mówi Zastępca Burmistrza Szczecinka, Daniel Rak i dodaje, że największym problemem jest fakt, że droga - objazd przeplata się z ruchem samochodów dostawczych, które dostarczają materiały na budowę obwodnicy.

Podczas spotkania firma Eurovia zadeklarowała, że wyznaczy znakami pionowymi przebieg całej trasy. Zainstalowane zostanie również oświetlenie błyskowe, które w newralgicznych miejscach ma zwracać uwagę kierowców, by zachowali szczególną ostrożność. Nie zabrakło tematu utrzymania czystości na drodze. Daliśmy sobie 10 dni, aby pewne rzeczy doprecyzować. My jako miasto mamy dobre rozwiązanie zastępcze. Wydaje nam się, że optymalnym byłoby wybudowanie odcinka łączącego strefę ekonomiczną przy ulicy Koszalińskiej z Bugnem. Tam kilka lat temu powstała infrastruktura podziemna, kanalizacja deszczowa itd. Natomiast ze względów finansowych nie wykonaliśmy nawierzchni. Dzisiaj sięgamy do archiwum, aktualizujemy kosztorysy i może uda nam się zachęcić Eurovię, by współfinansowała ten odcinek - podsumowuje D. Rak. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: