Zakończenie półkolonii w Szkole Podstawowej nr 1

  • KW
  • 2018-01-25 14:04:58
Zakończenie półkolonii w Szkole Podstawowej nr 1
  • Foto: TV Gawex

Półkolonie letnie i zimowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku to już tradycja. Nie inaczej było podczas tegorocznych ferii, gdzie wydarzenie zorganizowano przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz policją. Uczniowie biorący udział w półkolonii odwiedzili basen, kino, a także uczestniczyli w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzisiaj natomiast przyszedł czas na podsumowanie dwóch tygodni zajęć.

Ferie dobiegają końca i już w poniedziałek zrelaksowani i wypoczęci uczniowie stawią się w szkołach, gotowi do podjęcia nauki w nowym semestrze. Dla wielu z nich czas feryjny był bardzo aktywny i urozmaicony, a wszystko dzięki zajęciom organizowanym przez różne placówki. W Szkole Podstawowej nr 1 ponownie zorganizowano akcję "Bezpieczne ferie". Zawody sportowe, gry i zabawy ruchowe, zajęcia w miejskiej pływalni, seanse filmowe w kinie „Wolność” czy zabawy na śniegu - tak obfity program zajęć przygotowano dla uczestników półkolonii. Oprócz dobrej zabawy nie zapominano o edukacji i na każdym kroku przypominano uczniom o bezpieczeństwie w szkole, domu czy właśnie podczas dni wolnych od zajęć.

Dzisiaj (25.01) półkolonia w szczecineckiej jedynce dobiegła końca. Na podsumowanie dwóch tygodni zajęć zorganizowano konkurs, który polegał na stworzeniu pracy plastycznej pt. "Bezpieczne ferie". Dzieła zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie, a najlepsze nagrodzono książkami oraz dyplomami.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: