Nawet 10 lat więzienia za posiadanie ponad 120 gramów marihuany

  • KW
  • 2018-01-19 12:43:35
Nawet 10 lat więzienia za posiadanie ponad 120 gramów marihuany
  • Foto: archiwum KPP Szczecinek

35-letni mieszkaniec Koszalina odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli ponad 120 gramów suszu roślinnego. Zakazana ustawą marihuana została zabezpieczona, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni z koszalińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w trakcie realizacji własnych ustaleń przeszukali miejsce zamieszkania 35-latka. Z posiadanych informacji wynikało, że może on posiadać większą ilość środków odurzających. W domu mężczyzny policjanci znaleźli ponad 120 gramów marihuany, z której możliwe byłoby przygotowanie kilkadziesiąt dilerskich porcji - podaje podkom. Monika Kosiec z KMP Koszalin.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 35-latek już usłyszał zarzut posiadania zakazanych ustawą substancji i decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: