Husaria Race Team na morderczym biegu w Warszawie

  • KW
  • 2018-01-17 07:55:44
Husaria Race Team na morderczym biegu w Warszawie
  • Foto: Husaria Race Team Szczecinek

W sobotę (13.01) w Warszawie odbyło się wielkie sportowe wydarzenie otwierające sezon 2018 - Zimowy Runmageddon Rekrut. Przy kilkustopniowym mrozie ponad 1500 zawodników miało do pokonania dystans 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód (woda, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne).

Bardzo mylili się Ci, którzy sądzili, że prowadząca po lotnisku Warszawa-Babice płaska trasa Runmageddonu nie przyniesie ekstremalnych przeżyć - w dalszej części biegu znajdował się las, gdzie występowały naturalne przeszkody, które gwarantowały zawodnikom dawkę silnych doznań i adrenaliny. Bieg ten był wyzwaniem rzuconym sprawności, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej, z którymi to stawili czoło szczecineccy reprezentanci drużyny Husaria Race Team Szczecinek. W szczecineckim klubie treningi odbywają się na świeżym powietrzu, bez względu na warunki atmosferyczne. Dzięki olbrzymiej wiedzy trenera, Anny Gąsiorowskiej, oraz możliwości trenowania w wyspecjalizowanych miejscach (np. na nowo wybudowanym torze przeszkód w Szczecinku) istnieje możliwość rozwijania się w ważnych aspektach, niezbędnych do tego typu sportu: bieg, siła, zręczność. Systematyczne treningi pod okiem Anny Gąsiorowskiej zaowocowały zeszłorocznym zakwalifikowaniem się i udziałem trzech osób z Husaria Race Team Szczecinek w Mistrzostwach Świata OCR w Kanadzie. Pisaliśmy o tym w artykule: Szczecinecka Husaria Race Team na mistrzostwach świata w Kanadzie
 
W sobotnim wydarzeniu wzięli udział doświadczeni zawodnicy:
Izabela Frontczak – 0:56:17
Andrzej Dyczkowski – 0:57:15
 
Jak i debiutanci:
Roland Pawłowicz – 1:06:08
Kamil Hołowacz – 1:24:03
Izabela Pawłowicz – 1:40:49
 
Zawodnicy bardzo dobrze się spisali oraz rozpoczęli rok 2018 z przytupem. Warto wspomnieć, że Izabela Frontczak zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet, dzięki czemu uzyskała klasyfikacje na Mistrzostwa Świata OCR 2018. Gratulujemy!


  • Foto: Husaria Race Team Szczecinek

Komentarze (1)

Mic 2018-01-17 21:36

12

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: