Świdwińskie morsy na światowym festiwalu morsowania

  • KW
  • 2018-01-16 13:48:37
Świdwińskie morsy na światowym festiwalu morsowania
  • Foto: UM Świdwin

W dniach 12-14.01.2018 w Kołobrzegu odbyło się międzynarodowe święto wszystkich miłośników zimowych kąpieli w zimnej wodzie. Nie zabrakło na nim mieszkańców Świdwina. Mowa o VI Światowym Festiwalu Morsowania pod patronatem prezydenta Miasta Kołobrzeg. Impreza promowała hartowanie ciała w zimnej wodzie oraz zdrowy styl życia. Organizatorami imprezy byli: Kołobrzeski Klub Morsów, Urząd Miasta Kołobrzeg, Polferries.

W ciągu trzech dni morsy z całej Polski brały udział w licznych imprezach m.in.: I Zimowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking, Neptunalia, wykłady i panele dyskusyjne o żywieniu i zdrowym trybie życia, pokazy stand-up, pokazy surfingu, pokazy ratownictwa medycznego, bal morsów, sauna, ruska bania, oraz kulminacja imprezy czyli niedzielna kąpiel wszystkich uczestników jednocześnie.

Przed niedzielną kąpielą odbyła się parada uczestników promenadą kołobrzeską. Kilkaset osób, wielu poprzebieranych w kolorowe stroje oraz trzymających głośniki, z których leciała energetyczna muzyka, przeszła tańcząc i śpiewając przy wiwacie licznie zgromadzonych turystów i mieszkańców Kołobrzegu. Na plaży przy molo na specjalnie przygotowanej scenie instruktorka fitness przeprowadziła tańczącą rozgrzewkę przed wejściem do wody.

Kąpiel odbyła się przy dźwiękach muzyki - jednocześnie kilkaset osób z każdego regionu Polski wchodziło lub wbiegało do wody z flagami, koszulkami i w kolorowych strojach pokazując całemu światu, że taka kąpiel to sama przyjemność. W wodzie czekali ratownicy WOPR, a na plaży zabezpieczenie medyczne, jednak nikomu nic się nie stało. Wolontariusze również czekali z puszkami, gdyż jednocześnie odbywała się kwesta na rzecz WOŚP.

Po kilku lub kilkunastu minutach spędzonych w wodzie uczestnicy wychodzili z wody. Na plaży dla każdego czekał gorący catering i napoje. Mogli też korzystać do woli z sauny i gorących jacuzzi. Ze Świdwina w imprezie uczestniczyły następujące osoby: Wanda Osipiak, Agnieszka Pasieka, Kamil Szyposzyński, Artur Skiba,  Grzegorz Dereń, Dariusz Kołakowski, Marian Żebryk, Dominik Reński. Świdwińskie morsy polecają morsowanie każdemu i zapraszają na kolejny festiwal w przyszłym roku.

info: UM Świdwin


  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: