Szczecineckie morsy na Nordicmorsing w Kołobrzegu

  • Natalia Płatosz
  • 2018-01-15 14:50:23
Szczecineckie morsy na Nordicmorsing w Kołobrzegu
  • Foto: TV Gawex

Ponad 1000 morsów z różnych stron globu zawędrowało do Kołobrzegu, aby wziąć udział w zlocie morsów oraz Mistrzostwach Polski Nordicmorsing Kołobrzeg 2018. Wśród zawodników nie zabrakło Niemców, Szwedów, Ukraińców, Duńczyków, był nawet jeden mieszkaniec Ameryki, a także mieszkańcy Szczecinka i okolic.

Wydarzenie to odbyło się w piątek 12, stycznia na jednej z kołobrzeskich plaż. Rozpoczęcie mistrzostw poprzedził symboliczny chrzest, dla tych którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w zlotach. Po raz pierwszy uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił  w nordicmorsingu. To nowa dyscyplina sportowa, która jest ewolucją popularnego nordic walking. Polega ona na chodzeniu z kijkami, ale w niepełnym stroju, a mianowicie w stroju kąpielowym.  
W niedzielę natomiast miała miejsce Parada Morsów. Przy głośnej muzyce i w przebraniach uczestnicy spacerowali deptakiem na długości od kortów tenisowych do centralnej plaży, gdzie zażyli kolejnej kąpieli. Wszystko odbywało się w pogodnej atmosferze, a oprócz wspólnej zabawy uczestnicy mogli również wrzucić datek do puszki WOŚP.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: